Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánikbetegség, folyamatos...

Pánikbetegség, folyamatos gombócérzés a torokban nyelési nehézséggel. Félek a szilárd étel elfogyasztásától. Más is szembesült már ezzel?

Figyelt kérdés

Nagyjából 3 hete kezdődtek a pánikrohamaim, a legváratlanabb - sőt, esetekben kifejezetten nyugalmi - helyzetekben. Pont egy hete szedek orvosi utasításra 25mg-os Xanax-ot 1/2-1/2-1 bontásban. A napi teendők ellátása, közlekedés, munka, házimunk stb. nem okoz problémát, viszont:


folyamatosan ott érzem a gombócot a torkomban, néha azt érzem szűkül össze, szorít a lég- és nyelőcsövem, valamint ha nagy nehezen leerőltetek egy szilárd falatot a torkomon, rögtön úgy érzem, hogy megakadt, és vízzel sem vagyok képes leöblíteni (közben tudom, hogy nem is akadt meg, mégis úgy érzem, hogy ott van). Ekkor jön egy enyhébb pánikroham, amit sikerült relaxálással -nehezen - leküzdeni. Folyékony táplálék (levesek, turmixok) bevitele nem okoz komolyabb problémát. Orvosom felé a problémát jeleztem, annyit mondott, adjunk időt a Xamax-nak, de azt nem mondta, hány hét, mire ez a gombócos-szorító-fojtogató érzés megszűnik. Másoknak mi a tapasztalata?


Szánalmas kimondani, de pánikrohamot kapok az evéstől...



2016. febr. 16. 10:10
 1/5 A kérdező kommentje:
Elnézés ELÍRTAM: 0,25 MG-os Xanax-ot... nem 25...
2016. febr. 16. 10:17
 2/5 anonim ***** válasza:
15%
A Xanax szorongás oldó, gyógyító hatása nincs. A bajod mélylélektani terápiával gyorsan gyógyítható
2016. febr. 16. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ugyan ez volt a gondom régen. Jártam pszichológushoz meg mindenféle nyelésvizsgálatra.Kaptam egy halom gyógyszert- azoktól végem lett. 40/N vagyok, és 20 éve egy nap egyszer eszem, az esti gyógyszerek beszedése után tudok csak ellazulni annyira, hogy lemenjen a kaja.

Sőt, nagyon kell figyelnem, hogy egyek, mert már étvágyam sem volt és 3 alkalommal elfelejtettem enni, ebből kétszer 40-42 napig nem ettem semmit egyszer pedig 33 napig.

Figyelj oda az evésre, és jó dokid legyen, nehogy így járj mint én. Sok sikert és nyugalmat neked!!!

2016. febr. 16. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Első válaszolónak: Tudom, orvos is mondta, de szerinte, ha kellőképpen lenyugszom, ellazulok, akkor eltűnik a torkomból a szorító érzés is. Ahogyan azt a 2. válaszoló is írta, az esti adag után tud enni. Én is az esti 1 (egész) szem után (0,25 mg) érzem azt, hogy na most... De akkor is 4-5 falatnál több nem megy, jobb napokon egy egész szelet kenyér azért lecsúszik.


Második válaszolónak: Kitartást és jobbulást kívánok Neked!


Próbálok úrrá lenni a helyzeten, nem akarom, hogy magam alá temessen.


A Xanax-ra visszatérve. Napközben sajnos néha azt érzem, a fél szem, tehát a 0,25 mg fele nem elég, viszont az esti 1 egésztől (0,25mg) kellemesen érzem magam, magyarul nem hiszem, hogy a munkahelyemen jó lenne akkora dózissal lenni.

2016. febr. 16. 12:05
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem évekkel ezelőtt kezdődött az első ilyen...Akkor hónapokig alig tudtam enni. Tükröztek többször, semmit nem találtak. Egyszer csak magától elkezdett megszűnni. Tavaly újra előjött, de úgy vettem észre, stresszhelyzetre!! Újabb tükrözés, azt mondták erős refluxom van, az okozza.Sokszor érzem van savam, főleg ha idegesebb vagyok. Hónapokig volt pánikrohamom, sokszor napi szinten előjött. Elmentem talpreflexológushoz, 4 kezelés után helyre jöttem!! 2hónapja munkahelyváltásom volt, így egy hónapja újra előjött a probléma. Csak folyékony ételt tudok enni, a darabos megakad! Köhögöm vissza, ha meg le is megy, elkezdem magam rosszul érezni. Szédelgés, remegés, mély levegőket kell vennem, szóval pánik szerű. Már teljesen ki vagyok készülve, hogy milyen megoldást lehetne erre találni. Biztos idegi alap is nagyon közre játszik, mivel a bélnél még gyulladást is okozhat a stresszes, szorongó élet. Abból pedig adódhatnak a nyelési gondok. Én már most nagyon el vagyok keseredve! 48kg vagyok. Mire össze szedem magam és minden oké úgy gondolom, vissza is esek.
2016. márc. 30. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!