Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi történik velem? Az utóbbi...

Mi történik velem? Az utóbbi időben teljesen másképp látom a világomat.

Figyelt kérdés

15 éves vagyok, szüleim kiskorom óta támogatnak, sokszor már erőltetik a sportot. Jó vagyok benne, nem egy versenyt nyertem már. Kitűnő tanuló vagyok emellett, mégse vagyok boldog. Szüleim már nem is mutatják ki sehogy, hogy szeretnek, csak az nekik a fontos, hogy nyerjek meg minden versenyt. Ha nem sikerül, akkor mindig ott hagynak a francba és találjak haza egyedül. Barátom is van, akit szeretek, de ő csak látszatból van velem. Borzalmasan egyedül érzem magam és boldogtalannak, összezavarodottnak. Sorban állnak a díjjaim a falon, de én már belefáradtam a szüleim és az edző folytonos elvárásaiba. Nincs életem. Mindig dühös vagyok és legszivesebben leverném az érmeket, díjakat. Nincs életem, nem azt csinálom amit szeretnék. Nincs okom boldogtalannak lenni, mert sikerem van, sokak szerint tökéletes életem, de senki nem lát ebben az egészben engem. Napi max 4 órát alszom, és alig eszem valamit, ha egy kicsit többet eszem, már szól az edzőm, hogy elhízok. Minden napom ugyanúgy telik, nincs semmi változás. A legjobban egy filmes idézettel tudnám magam jellemezni. Úgy érzem magam, mint aki fulldoklik az utca közepén és senki nem veszi észre, hogy haldoklom.

Tudom, hogy hálátlan vagyok, mert mindenem megvan, de én nem ilyen életet szeretnék. Szórakozni szeretnék, mint a többi velem egykorú. Nem bírom a nyomást, hogy elvárják tőlem a nagyobbnál nagyobb sikereket.


2016. febr. 20. 19:36
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:

"Nincs okom boldogtalannak lenni, mert sikerem van" - na ne röhögtess. A boldogság kitűzött céljaid elérésének a sikeréből adódik. Ha valaki más céljait teljesíted, attól nem leszel boldog! Különben a néger rabszolgák is boldogok lettek volna az ültetvényen, mikor jól termett a gyapot (még több munka), meg a multiknál görnyedező alkalmazottak is örülnének, hogy jól zárta a cég a negyedévet (még több munka).

Sajnos úgy tűnik, a szüleid rajtad keresztül akarnak "élni", kompenzálni, hogy nekik nem úgy sikerültek az életben a dolgok, ahogy szerették volna. (Pedig senkinek sem!) Ezzel előbb-utóbb kezdeni kell valamit, amiből pedig csúnya konfrontáció lesz, összeütközés abban az ügyben, hogy te mit akarsz és ők mit akarnak. Ők meg nyilván szokva vannak, hogy te csinálod, amit ők akarnak, hiszen gondolom kiskorod óta járatnak edzésre. (Lásd Fehér tenyér című film.....)

2016. febr. 20. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:

Bocs, az alapkérdésre is válaszolva: gondolom, elérted azt az érettségi kort, amikor kezdesz ráébredni az életedre.

Persze, hogy még bonyolultabbá tegyem a képet, attól nem biztos, hogy egyből átlátod, miből mi fog következni.

Pl:

"Szórakozni szeretnék, mint a többi velem egykorú."

Ok, de a legtöbben közülük f%s állásokban fognak dolgozni f%s pénzekért, reményvesztetten, örök elégedetlenségben.

Neked megvan az esélyed, hogy híres, sikeres profi sportoló legyél felnőttként, csak annak megvan az ára. Ami elég húzós. Úgyhogy ez nem egy egyszerű döntés.

2016. febr. 20. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy most összegyűltek a dolgok benned..Nyilván szereted amit csinálsz összességében a sok teljesítmény elvárás mellett, ha ilyen jól tudsz teljesíteni hosszútávon..

Nekem zene gyakorlás volt 6-8óra ennyi idős koromban..a szüleim nem mutatták ki az érzéseiket , de azóta rájöttem, hogy ők ennyire képesek szeretni..haragudtam rájuk még most is bennem van.Zeneakadémiát végeztem..volt, hogy mentem bulizni , de aztán általában mindig a hangszerem mellett kötöttem ki a végén..nap mint nap úgy teljesíteni, hogy az ember nem vár vissza érte az nagy lelki erőt igényel..:)

2016. febr. 20. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
De én nem akarok híres, profi sportoló lenni... Nekem az is elég lenne, ha csak békényhagynának végre, nem raknák a terheket a vállamra és kialudhatnám magam. Amúgy is fáj mindenem, a térdem, a bokám, a hátam... Elfáradtam...
2016. febr. 20. 21:14
 5/25 anonim ***** válasza:

Kérdés, hogy ezt most el tudod -e dönteni és nem fogod-megbánni később..nem lehet elintézni egy kis szünetet, hogy tisztábban tudj látni utána..?

Szülőkkel beszélni gondolom nem nagyon lehet,mert akkor nem lenne ez a problémád..

2016. febr. 20. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
Szünetet? Még akkor is leszidnak, ha edzés közben elfekszem a földön, mert beteg vagyok, és lázasodom... Csak akkor van egy kis pihenő, ha a szüleim nincsenek mellettem.
2016. febr. 20. 21:43
 7/25 anonim ***** válasza:
Nehogy már ez a két véglet lehetőség legyen, hogy vagy abbahagyod végleg a sportot versenyszerűen vagy kiégetnek érzelmileg úgy, hogy levegőhöz sem jutsz..a sportban a pszichológián múlik és fejben a legtöbb minden..de ezt te biztos jobban tudod mint én..
2016. febr. 20. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
Hát... A legjobb, amikor 2 sportot erőltetnek. Tegnap este 38,4 fokos lázam volt, ezért nagy nehezen megengedték, hogy ne menjek edzésre, aztán reggel mennem kellett, de dupla edzés volt, mivel este nem mentem.
2016. febr. 20. 22:13
 9/25 anonim ***** válasza:
Edzővel beszélni?
2016. febr. 20. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
Szüleim mellett áll...
2016. febr. 20. 22:45
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!