Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Jarok orvoshoz mert depresszio...

Jarok orvoshoz mert depresszios vagyok szedek gyogyszert is de nem lett jobb MIT mondjak az orvosnak?

Figyelt kérdés
Annyibol jobb lett ha nincs itthon kenyer vagy megkivanok vmi edesseget elmegyek a boltba es veszek, de am ezt leszamitva semmi se lett jobb pl mar vagy egy hete nem furodtem mert nincs kedvem, ongyilkossagi gondolataim vannak, kivanom a halalt, sosincs kedvem semmit se csinalni, ha legkozelebb megyek es ezt elmondom mi fog tortenni? Mar honapok Ota szedem ezt a gyogyszert sertalin sandoz

2016. febr. 21. 12:46
 1/6 anonim ***** válasza:
Ez egy SSRI hatóanyagú szer, és nekem például visszafelé sült el a hatása. Természetesen közöld az orvosoddal, hogy nem vagy jobban.
2016. febr. 21. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mond el neki ugyanezt,fel fog írni más gyógyszert vagy többet,erősebbet.
2016. febr. 21. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ezt mond el neki, amit itt leírtál. Valószínű, hogy meg fogja változtatni a gyógyszerelésedet.
2016. febr. 22. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Jo de olyan ciki most mondjam el AZT is h alig furdok? Meg ugye a halalvagy is Ott van meg a vegen bezarnak vhova vagy nem tom
2016. febr. 22. 22:14
 5/6 anonim ***** válasza:

Nézd, én pszichiátrián dolgozom nagyon rég óta, hidd el, hogy egyrészt hallott az orvosod már ennél cifrábbat is, másrészt meg nagyon jól tudja, hogy ez a betegséged egyik tünete.

A másik, a bezárás. Az orvos legfeljebb rábeszélhet, hogy fogadj el egy kórházi kezelést. Ha te azt megtagadod, erőszakkal nem vihetnek, nem zárhatnak be. Ma már nagyon szigorú törvények védik a pszichiátriai betegek önrendelkezési jogát, és csak nagyon extrém esetekben kerülnek be erőszakkal, hatósági közreműködéssel kórházba, ott viszont 3 napon belül bírói szemle dönt arról, hogy jogos volt e beutalás, és szükséges-e a további kezelése.


Viszont ha nem mondod el az orvosodnak a panaszaidat, akkor ő nem fog tudni téged megfelelő módon kezelni.

2016. febr. 23. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szia kerdezo meggyogyultal?
2020. szept. 14. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!