Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi történt velem? Mi bajom van?

Mi történt velem? Mi bajom van?

Figyelt kérdés

18 éves lány vagyok. Világéletemben csendes, visszahúzódó, de mégis boldog ember voltam. Mindig, már egész kiskoromtól kezdve sokat voltam egyedül, de nem azért mert nem lett volna kivel barátkoznom, hanem mert én akartam egyedül lenni, persze mindig voltak barátaim de maximum csak 2-3 személyt tudtam, illetve akartam közel engedni magamhoz. És velük nagyon jól kijöttem. Az iskolás éveim 1-8 osztályban nagyon jól teltek, mindig kitűnő voltam és olyan akit "mindenki szeretett". Aztán jött a ballagás, suliváltás. Rengeteget dolgoztam azért hogy jól sikerüljön a felvételim és oda vegyenek fel ahová szerettem volna, ez így is lett, nagyon jó eredménnyel vettek fel, csak aztán mégsem jött össze a dolog, mert nem indították el végül azt az osztályt amibe jelentkeztem. Másik iskolába kellett mennem, oda ahová nagyon nem akartam. 3 évet jártam eddig ide és még van egy hátra. Szörnyen utálom ezt a helyet.. és mostanában kezdem érezni hogy már nem vagyok ugyanaz mint régen. Emiatt sokat stresszelek, néha csak úgy sírni kezdek mert már nem tudom hogy levezetni, már nincs kedvem tanulni, sőt már semmihez sincs kedvem amihez régebben volt. Úgy érzem hogy feladtam, vagy ha még nem is, hamarosan fel fogom.

Régebben mindig nyitott voltam új dolgokra, imádtam tanulni, de ez mostmár valahogy eltűnt. Régebben én voltam az akit alig lehetett otthon tartani pár napig amíg beteg volt, most pedig állandóan keresem az okokat hogy miért tudnék itthon maradni.Eddig ha rosszul éreztem magam a suli miatt, mindig arra gondoltam hogy muszáj kitartanom hogy végre leérettségizzek és arra az egyetemre mehessek ahová mindig is szerettem volna, hogy azt tanulhassam amit nagyon régóta szeretnék. Hogy az lehessek aki mindig is lenni akartam. De már ez sem válik be.. Mostanában egy egy durvább nap után nem egyszer megfordult a fejemben az öngyilkosság. Nem akarok meghalni, és nem hiszem hogy képes lennék megtenni, de megijeszt már az is, hogy erre is gondoltam mint lehetőségre. Szüleimmel nem tudok erről beszélni, mert elég nem jó a kapcsolatunk, a barátnőmet nem akarom ezzel traktálni. Tudom hogy nem normális dolog ami történik velem, mert én nem ilyen voltam. Mit tehetnék?



2016. febr. 24. 21:57
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Elvesztetted a motivációd, mert nem oda kerültél ahova akartál. Amúgy megkérdezhetem, hogy milyen szak az a nagy álom egyetemen ? :)

Meg a magánéletedről nem nagyon írtál, csak a tanulásról. Barátnőiddel szoktál esetleg eljárni ide-oda? Valami hobbi, sport van amivel foglalkozol a tanulás mellett?

Én rengetegszer vesztettem már el a motivációm, évekig nem tudtam mit keresek én itt. Nem azt csináltam sokszor amit szerettem volna.

Szerintem el kéne gondolkozni azon, hogy kényeztesd kicsit magad, elengedd magad. Bár tenyleg nem írtál erről, de valami azt súgja, hogy úgy érzed pár dolog kimarad az életedből. El akarsz menni valahova? Menj! Túrázni, utazni? Mindenképp. Felkelni korán napfelkeltét nézni? Simán. Egész nap nem csinálni semmit csak zenét hallgatni, ágyban fetrengeni? Hajrá! Bármi van amit szeretnél, csináld azt.

Én nagyon sok motivációt tudok találni az életben a kis dolgokban. Egy gyönyörű naplemente, kemény túrázás, finom reggeli kávéval, egyedül mozizás, városban sétálás stb. Ezek nekem mind mind rengeteg erőt adnak, és visszarángatják az életkedvem amikor épp kevesebb van. Neked is meg kell találnod azt ami feltölt, ellazít , motivál. Biztos az egyetemi szakkal kapcsolatban is lehetne csinálni valami extra feladatot, szakkört, stb, ami esetleg jobban perspektivába rakná, hogy oké van még egy nem túl jó év, de utána te ezt akarod, megéri dolgozni ezért. A nagyobb egyetemeken pl elég nyílt egy előadás, simán be tudnál menni megnézni egy ilyet szerintem. Szóval fel a fejjel , már nincs olyan sok hátra a suliból, menni fog az :)

2016. febr. 24. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!