Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Sürgősen életmódot kell...

Sürgősen életmódot kell változtatnom. De hogyan? Minden ötlet, tapasztalat érdekel.

Figyelt kérdés

Cukorbetegségem van (egyenlőre még nem kiderített, hogy 1-es vagy 2-es, antitest jelenlét-eredményre várok) emellett Hasimoto thyreoditis (azaz autoimmum pajzsmirigy alulműködés) nemrég rájöttem, hogy szeretek bort inni, elég gyakran iszom, sajnos néha egy egész üveg bor is lecsúszik egy-egy este, míg értelmetlen filmeket nézek. Van egy 4 éves kisfiam, a problémáim 10 hónapos korában kezdődtek, amikor megállapították a cukorbetegségem. Azóta nem tudok boldog lenni, és örülni a kis drága fiamnak, csak az jár a fejemben, hogy megbetegedtem, annak ellenére, hogy tudom, a betegségtudat a legrosszabb, amit megengedhetek magamnak. Sajnos inzulint adagolok, ennek ellenére nem tudom tartani a diétát. Sokszor vannak "falási rohamaim" ami azt jelenti, hogy sokat eszek és nem tartom a diétát (folyton egészségtelen és szénhidrátdús ételeket eszem, amelyben sok a szemét pl. chipsek, kekszek, egyéb édességek, kenyerek, készételek). Minden nap eldöntöm, hogy másnaptól csak egészséges ételeket eszem, magam főzök és többet sportolok. Ezt szeretném is tenni, ez minden vágyam, de valahogy mégsem megy, nincs kedvem hozzá. Minden nap meghiúsítom a terveimet, zabálok és iszom, amikor csak tudok. Gyakorlatilag semmihez nincs kedvem, amikor belegondolok, hogy 35 évesen megbetegedtem (most 39 vagyok) gyakorlatilag még fiatal, mégis egyedül és 3 éve beteg. 34,5 évesen szültem a kisfiam terhességi toxémiával, majd 35 évesen diagnosztizálták a diabetest (ami valószínűleg egy ki nem derített terhességi diabetes eredménye- az orvosomat ugyanis csak a pénz érdekelte, amit én nem vettem észre sajnos) remélem, hogy nem 1-es. Tudom és még sem fogja fel az agyam, hogy most a lehető legtöbbet meg kellene tennem a testemért, hogy visszanyerjem a lehető legtöbb egészséget, hogy minél tovább lehessek a kisfiammal. De mégsem megy. Mindig az a gondolat, hogy holnaptól, majd új életet kezdek. És mégsem megy, annak ellenére, hogy tudom, életmódot kell változtatnom és példát mutatnom kisfiamnak.

Ha valaki tud, írjon néhány mondatot. Nagyon nagy szükségem van most kommunikációra. Ha negatív véleményed van, azt is írd le. Ha van ötleted, minden érdekel.


2016. márc. 2. 21:20
 1/4 anonim ***** válasza:
Nagyon nehéz az biztos, de tudod minden fejben dől el! A cukorbetegséggel lehet nagyon sokáig élni, de csak akkor, ha betartod a diétát. A szeszes italt teljesen el kell hagyni, csipszeket ne vegyél magadnak!
2016. márc. 2. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nehez dolog. Tenyleg fejben dol el. Rajtam egy modszer segitett. Elso koron el kellett fogadnom, hogy beteg vagyok. A betegsegembe belehalok ha igy folytatom. Utana dontenem kellett. Valtoztatok vagy meghalok. Semmi sem kotelezo es tiltani is felesleges. A dontest neked kell meghoznod. Az elejen nehez a valtas de egy ido utan reszedde valik. Nem onsanyargatas. Ahogy latod idovel az eredmenyet az jo erzes. A holnaptol elkezdem dolog nem fog bevallni. A lenyeg az, hogy megtettel-e ma mindent annak erdekeben hogy valtozas tortenjen.
2016. márc. 4. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Kedves 2-es Válaszoló, Meg szeretném kérdezni, hogy milyen betegséged van vagy volt?


... és köszönöm szépen a válaszod!

2016. márc. 6. 19:42
 4/4 A kérdező kommentje:
Kedves 1-es válaszoló. Köszönöm a válaszod. Sajnos azt nem tudom elfogadni, hogy szurkálnom kell magam. Szégyenlem. Mindenki előtt, még a családom előtt is. Nem vagyok többé egészséges egész ember. Azt sem tudom, hogy egy párkapcsolatban hogyan tudnám ezt elmondani....
2016. márc. 6. 19:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!