Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Állandósult nehézlégzés....

Állandósult nehézlégzés. Valóban szorongás vagy más?

Figyelt kérdés

Az előzményekben 6 évig gyógyszeres kezelésben részesültem pánik-betegség miatt(Escitalopram).2014 vége felé már teljesen tünetmentes lettem, így letehettem a gyógyszert, ez csak 2015 májusára sikerült. Év végéig jól voltam, ám december közepén kezdődött, egy bevásárlás után, hazaérve nehezen kaptam levegőt, ami elmúlt. Ezt követően napról-napra egyre sűrűbben jelentkezett ez a nehézlégzés, majd állandósult (terheléstől függetlenül). Azóta reggeltől estig nehezen kapok levegőt.

Voltam dokinál, meghallgatta a mellkasom, és mondta, hogy semmi különöset nem hall. Elküldött ekg-re, légzésfunkcióra, tüdőszűrőre, mind negatív illetve jó.

Most ott tartok, hogy voltam a pszichiáteremnél, és újból elkezdtem a gyógyszert, már 1hónapja szedem, de semmi változás.

Anno volt ilyen, de csak rohamok alatt, most meg már lassan 3hónapja.

Lehetséges, hogy nem pszichés a problémám oka?

Asztmát, allergiát vagy egyéb tüdőbetegséget lehet hallani sztetoszkóppal?

Volt már valakinek hasonló? Ha igen, mi segített?



2016. márc. 8. 17:48
 1/2 anonim ***** válasza:

Asztmát gondolom a légzésfunkción észrevették volna. Esetleg egy allergia vizsgálatra elmehetnél még. Gerincproblémáid nincsenek?

A stressz is okozhat ilyet...akár hosszabb távon is.

2016. márc. 8. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

A pszichés betegség pszichés módszerekkel gyógyítható.

A nehéz légzés a pánik szindróma jellegzetes tünete (a merev izmok miatt).

Mélylélektani terápiával (KIP, ego-state, regresszió, Bradshow, Rossi módszerek), és relaxációval gyorsan meggyógyulhatsz.

https://www.youtube.com/watch?v=UXo-DvY0N-k

2016. márc. 8. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!