Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Skizofrén vagyok vagy leszek?

Skizofrén vagyok vagy leszek?

Figyelt kérdés

Kétszer (plusz egyszer kiskoromban) hallucináltam hangokat

Van, hogy megváltozok általában pár percre ( http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__mentalis-egeszseg__7.. )

nagyon hamar ideges tudok lenni. ilyen esetben 2-3-szor volt hogy megváltoztam, (de máshogy mint amit előbb írtam) amikor nagyon ideges voltam, de máshogy, mint esetleg szoktam, mert nem agresszív voltam, csak valahogy megváltoztam.

szerintem üldözési mániám is van, mert pl. amikor a teremben vagyok, mindig azt gondolom, hogy figyelnek, meg az utcán is, de ez már csökkent.

társaságban nem igazán viselkedek megfelelően. van, hogy nem úgy mondom ki, amit akarok, vagy véletlen nem is azt mondom, vagy nem a megfelelő időben reagálok. meg vannak amolyan tudat alatt jövő cselekvéseim, pl. hajbirizgálás.

a járásom sem normális


pszichiáterhez kéne mennem? :( elmebeteg vagyok?:/



2016. márc. 12. 18:59
 1/7 anonim ***** válasza:
Először menj pszichológushoz, ártani biztosan nem fog. Segíthet neked feltérképezni, hogy ezek a tünetek mire utalnak, és ha szükséges, továbbirányít egy pszichiáterhez. Viszont nem biztos, hogy pszichiáterre van szükséged, emiatt nem érdemes rögtön oda menned, mert lehet, hogy feleslegesen kapnál gyógyszereket.
2016. márc. 12. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

meg az arckifejezésem is rossz, hiába vagyok nagyon érzelmes típus, ez az arcomon nem látszik meg sokszor.


nagyon sokszor elmélkedek, gondolkodok. szeretek írni, rengeteg vers, történetötletem van és mindig jönnek az újabbak. viszont elég fura fantáziám van. sokszor nonfiguratív mintákból képes vagyok értelmes alakzatokat kivenni. de ez már kiskorom óta így van. van, hogy magamban szerepjátékosat "játszok". pl. mostanában azt szoktam, hogy egy késharcos vagyok egy titkos csapatban. de szinte mindig van valami, már gyerekkorom óta.

2016. márc. 12. 19:08
 3/7 A kérdező kommentje:
és a pszichológus mit csinál? hogyan segítene megszüntetni ezeket?
2016. márc. 12. 19:10
 4/7 anonim ***** válasza:
Ahhoz, hogy segíteni tudjon, először fel kell mérni, hogy miről is van szó. Abban segít, hogy megfelelő diagnózisod legyen, ne pedig te magadról próbáld eldönteni, hogy mi a bajod. Ezután pedig ki tudja választani a megfelelő módszert.
2016. márc. 12. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
rendben, akkor el kell mennem, csak félek kicsit.
2016. márc. 12. 19:17
 6/7 anonim válasza:
9%
én már a lipótmezőt is megjártam, amíg nem zárták be. nálam is így kezdődött!!!
2016. márc. 14. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Hát én nagyon nem akarom, hogy bezárjanak vhova :(

De azóta már jobbult a helyzet?

2016. márc. 14. 12:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!