Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Skizofrénia gyanúval pszicholó...

Skizofrénia gyanúval pszichológushoz vagy pszichiáterhez forduljak?

Figyelt kérdés

van, aki pszichológust, van aki pszichiátert ír

(ha szükséges, leírhatom, miért gondolom így)



2016. márc. 17. 16:37
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Hajjuk a gondolatmeneted! Priviben is válaszolok.
2016. márc. 17. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
akk priviben leírom
2016. márc. 17. 19:47
 3/15 anonim ***** válasza:
pszichiáter
2016. márc. 17. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Leírom ide is, hátha megnézi még valaki.


Egy ideje (pár hónap, de van ami évek is) produkálok skizofrénia szerű tüneteket. Kb. 2 hete elkezdtem utána nézni, vajon mi lehet ez. És leginkább a skizofrénia illik rá.


Van, hogy egy fura, különös érzés átfut bennem, és akkor megváltozok. máshogy gondolkozok, máshogy viselkedek, máshogy érzek, és olyan dolgokat akarok csinálni, aminek semmi értelme, és amúgy nem csinálnám. De szerencsére mielőtt megtenném valójában, megtudom akadályozni, bár nem teljese tudom kontrollálni ilyenkor magam. Nem tudom mikor lehetett az első ilyen, pár hónapja volt egy súlyosabb, akkor egész nap tartott (amúgy csak pár percig szokott általában), de azelőtt is volt néha, de egyszer biztos.


de van, hogy csak simán átfut bennem ez a fura érzés és nem változok meg.


szerintem egy kis üldözési mániám is lehet. mindig azt hiszem, hogy figyelnek az emberek (bár tényleg volt erre példa meg beszóltak az utcán), jó nem szorongtam miatta, csak úgy éreztem, hogy figyelnek. A másik, hogy nagyon félek a sötétben, mert az van bennem, hogy valami elkap, beránt a sötétbe. Persze tudom, hogy ennek semmi esélye sincs, mégse tudom elengedni a gondolatot már kiskorom óta.

úgy érzem, mintha a szellemek figyelnének. Vagy minimum egy. Bár hogy miért azt nem tudom. Ma elkezdtem nézni a lépcsőházunkban, nincs-e valahol kamera. Hogy miért azt annyira nem tudom.


Nem sok hallucinációm volt, de ami volt, az kissé fura volt.

Gyerekkoromban volt az első. A TV-ben ment egy műsor, arra emlékszem, hogy ilyen "veszélyes" dolgokat kellett csinálniuk. épp az volt, hogy ilyen ketrecbe vagy mibe kellett bemenniük és azt engedték a mély vízbe a cápákhoz. na ekkor nekem ilyen hangok kezdtek el menni a fejembe, valami zeneszerűség, fogalmam sincs mi lehetett. sokáig úgy gondoltam, hogy éber álom lehetett, de most már rájöttem, nem az volt.


2-3 hete volt reggel egy hallucinációm. mondják, hogy reggel ez nem olyan furcsa, de nekem még sose volt ilyen! hallom, hogy anyám nevet egy kicsit, de utána pár perccel megtudtam, hogy nincs is itthon!

aztán a következő este pedig a szobámban vagyok, késő volt már, feküdnöm kellett volna már. hallom, hogy szól anya, hogy feküdjek, vagy valami ilyesmi, de éreztem, hogy nem teljesen az ő hangja volt, olyan idegen volt. De azért odanéztem az ajtóhoz, mert mégiscsak úgy éreztem akkor, hogy ő szólt, de nem volt ott. Sőt elég messze volt. Szerintem ez a tudatalattim kivetülése volt.

Ma suliban egyik órán a szemem sarkából úgy láttam, mintha a falon bogarak mennének (egyszerre csak egy), de mikor odanéztem nem láttam semmit.


Van még pár tünet, ami eléggé passzol a viselkedésemre. Az emberekkel nem igen beszélek, csak ha muszáj, nincs kedvem velük, meg amúgy se értem meg őket, meg ők sem engem.

Vannak kényszercselekedeteim, amik tudat alatt jönnek. Pl. hajbirizgálás, de mintha nem is én irányítanám. A mozgásom koordinálatlan, már többen is megjegyezték, hogy h.ülyén megyek.

Egyre jobban kezdek még jobban bizalmatlan lenni az emberekkel. És olyan, mintha nem is éreznék semmit, olyan se boldog, se szomorú nem vagyok, de még csak a kettő között sem. Ha történik vmi vicces akkor nevetek, de csak ennyi. Viszont könnyen meg lehet bántani és felidegesíteni, ezek akár örökre is bennem maradnak. Tegnap eléggé a lelkembe tapostak, és eléggé ki voltam miatta tegnap egész nap, de most nincs bennem semmi, csak az, hogy "ezt megjegyeztem", vagy vmi ilyesmi. Pedig lehet, hogy akár sírnék is normális esetben, de még sincs bennem most nagyon semmi.


Hónapok óta nem nagyon tudok koncentrálni, sokszor akkor sem, ha valami olyanról van szó, ami érdekel, mert a saját gondolataimhoz lyukadok ki mindig. Elég erős fantáziám van, van hogy elég furcsa, absztrakt dolgok cikáznak a fejemben, amit én magam sem értek.


Rengeteg ötletem van, de valahogy még sincs erőm semmibe se belekezdeni. Csak vagyok, gépezek egész nap, és halogatok mindent.


A rövidtávú memóriám is rémes lett, mondják egyik nap, hogy holnap dolgozat, nekem meg csak este jut eszembe. Régebben kb. 0 tanulással voltam a legjobb tanulók között, most meg csak egy 3-as tanuló vagyok ezzel.


Most ennyi jutott eszembe, nem biztos, hogy ez skizofrénia, de szerintem az.

(Ja és nem nézek horrort sosem, nem iszok, nem drogozok meg semmi ilyesmi)

2016. márc. 17. 20:46
 5/15 A kérdező kommentje:
#3: és az mit csinál? azon kívül, hogy gyógyszert ír fel?
2016. márc. 17. 20:49
 6/15 anonim ***** válasza:
73%

A leírásodból látszik hogy nem szenvedsz skizofréniában.

A skizofrén betegek valóságnak érzékelik azta mi valójában nem az, tehát ők nem is mondják azt amit Te, hogy "hallucináltam". Ha ezt Te így írod akkor tudod,hog ez nem valóságos.

A skizofréneknek nincs betegségtudatok( csak elenyésző részüknek) tehát ilyen kérdéseket fel sem tesznek.

2016. márc. 17. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
44%
A pszichiáter az orvos. Amit meg te kívánsz ahhoz inkább pap kell, vagy pszichiáter, pénzért. Ő meghallgat, és a pénzedéért annyit beszélhetsz neki, amennyit befizettél.
2016. márc. 17. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
#6: Akkor mégis mi? Milyen betegség létezik még, amiben hallucinálnak, módosul a tudatállapot, van egy kis üldözési mánia szerűség, és a skizofréniából nagyon sok tünet jelentkezik?
2016. márc. 17. 22:08
 9/15 A kérdező kommentje:
#7: Sztem valamit félreértesz. Nem az a szándékom, hogy minél többet beszéljek, én csak meg akarom tudni mi ez, meg amennyire lehet változtatni rajta.
2016. márc. 17. 22:11
 10/15 anonim ***** válasza:
Olyan pszichológust keressél, aki mélylélektani módszerekre ( KIP, ego-state, regresszió, stb.) kiképzett terapeuta. Leginkább az integratív terapeuták kapnak ilyen kiképzést.
2016. márc. 18. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!