Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ezek alapján lehet, hogy...

Ezek alapján lehet, hogy skizofrén leszek?

Figyelt kérdés

Mondták már, hogy valami mentális zavarom van, azt is, hogy lehet skizofrénia. Annyira valószínűnek nem tartom, de azért megkérdezem.


Megnéztem a wikipédiában a tüneteket és hát elég sok illik rám.

Amit aláhúztam, az illik rám.


[link]

[link]


A pszichózis nem teljesen az, amit itt írnak, mert nekem az van (bár igaz ilyen nem sokszor volt még és pár hete nincs is), hogy olyanokat akarok csinálni, amit amúgy sosem csinálnék (meg senki más normális se), meg teljesen máshogy gondolkodok és a cselekedeteimet nem teljesen tudom irányítani.


Azt mondják téveszméim vannak és elég komoly üldözési mániám is de szerintem ezek nem téveszmék hanem a valóság.


Hallucináció nem sokszor volt.


+nem tudom, hogy ezek mennyire kapcsolódnak a skizofréniához, vagy bármihez, de azért leírom:

mondták már többen is hogy furán megyek, és ezt én is érzem, hogy valami baj van a mozgásommal, meg mozgáskoordinációmmal van valami baj.

Nem tudom kimutatni sokszor az érzelmeimet, általában csak úgy elvagyok a magam gondolataimmal, viszont könnyen fel lehet idegesíteni vagy el tudok érzékenyülni.

+Amiket aláhúztam



2016. márc. 31. 14:45
 1/5 crudy ***** válasza:
Jól sejtem h 13-16 éves vagy igaz?
2016. márc. 31. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

17 lassan es ez mit számít megis???

Első hallucinaciom ovodaskoromban volt

Ovis korom ota van üldözési mániám es teveszmeim (nem nagyon tudom elfogadni, hogy azok)

Mindig is kicsit másabb voltam, ezt az oviban is eszrevettek az óvónők, suliban az alsós ofő pszichológushoz akart küldeni (de ezek lelki dolgok miatt sztem mert nagyon zárkózott, csendes vagyok)


Ezek nem most kezdődött tiniproblemak!

2016. márc. 31. 22:12
 3/5 A kérdező kommentje:
Meg nem nagyon hiszem, hogy az normális lenne ilyen korban, ha valaki pár percig (a "rekord" egy nap) úgy megváltozik, hogy pl. borigatni akar, rombolni, mert az tök jó, kimenni a lakásból ok nélkül csak úgy, ablakon kimászni (el is indultam az ablakhoz, kinyitottam de sikerult megaladalyoznom), meg hulyesegek gondolasa, mondasa, nem tudom teljesen kontrollalni a mozgasomat, cselekedeteimet.... Hat nem hinnem, hogy ez normalis. Regebben is volt 1-2x ilyen, de az utobbi hobspokban volt "gyakrabban" (azert nem olysn gyakran)
2016. márc. 31. 22:22
 4/5 anonim válasza:

-Próbálj a te valóságodban biztonsági tűzfalakat álítanni,hogy:

-Véletlenül se essen senkinek se bántódása.

-konzultálj egy kezelő orvossal

-tályékoztass a dologról mindenki fontosat

-próbálj egy nyugottab életet ésni


A lényeg hogy máshogy kell élned az életedet mind mindeki más mert ők nem látják a te valóságdat.

Ezt a világot sok ember furcsálja, és amit az ember furcsál, el akar pusztítanni,ezért a radikálisabb világképeidről csak azoknaak beszélj,kik nagyon közel állnak hozzád.


-próbáld ki elemezni a dolog mibenlétét és kerüld a stimuláló eseményeket.

2016. ápr. 3. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Vannak ezek közül tüneteid?

Időnként hangok beszélnek hozzád, sípol a füled, influenzaszerű láz- vagy forróságérzeted van, tarkósercegés, orrpattogás, frekvenciák váltakozásának hallása (alacsony-magas), égető fejbőr, vakaródzás?


p.s. Ha nem válaszolnék, az valószínű azért van, mert blokkolnak kényes témák miatt.

Ez esetben üzenj alul, ahol a kérdésed található.

2019. aug. 30. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!