Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Antibiotikum és pánikroham...

Antibiotikum és pánikroham összefügg?

Figyelt kérdés

A napokban egy kedves ismerősöm állt elő azzal, hogy nagyon erős antibiotikumot szed és pánikrohamot váltott ki nála. Azt tudom, hogy mindenféle bizarr betegségeket felsorolnak, hogy hány ember reagál rá rosszul.

Most terápiára jár, de nem akartam tőle részleteket kérdezni.

Valaki járt már így? Akkor is fennállnak a tünetek, ha elhagyja azt a gyógyszert? Lehet a pánikrohamot valahogy megkönnyíteni?

Egyáltalán mit tehet egy külső személy ilyenkor?



2016. ápr. 10. 13:09
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem valószínű.
2016. ápr. 10. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Valóban lehet antibiotikum mellékhatása is.


Amennyiben valóban mellékhatás, nem kell kezelni. Nem hiszem, hogy érdemes lenne antidepresszánsokat szednie erre a pár napra/hétre, amíg az antibiotikum kúra tart.


Ha a kúra után 1 héttel is jelentkeznek rohamok, érdemes lenne felkeresnie egy psychiátert.

De a gyógyszerezés természetesen nem a legmegfelelőbb kezelési módja a rohamoknak.

2016. ápr. 10. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Elvileg most tart ott, hogy már abbahagyta a gyógyszert, de még mindig jelentkeznek a tünetek, és ezért elkezdett pszichológushoz járni. Eleve nagyon zaklatott tempójú életet él, teljesen munkamániás és nem nagyon él intim életet, amennyire tudom.

Gondolom amúgy is előjött volna a pánikroham, vagy valami más, a gyógyszer csak felgyorsíthatta a folyamatot, hogy pont így reagált rá.

Ő a diploma konzulensem, és nehezen kezelem a helyzetet, mert nem tudom, hogy hogyan tudnék neki segíteni, tudunk-e normálisan tovább dolgozni együtt.

2016. ápr. 10. 15:18
 4/5 anonim ***** válasza:
Jobban van már? Nekem is az antibiotikumok hozták élő a pánikbetegséget, szóval biztos, hogy van köze hozzá
2016. okt. 2. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Szintén pánikrohamaim vannak az antibiotikumtól.
2022. márc. 23. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!