Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek, mi lehet a bajom?

Mit tegyek, mi lehet a bajom?

Figyelt kérdés

3-4 éve változtam meg. Máig sem tudom miért.

Azóta (de legfőképpen 2 éve) hol depressziós voltam, hol nem. kb. 1,5 éve kezeltek depresszióval és hangulatzavarral; akkor olyan szinten "rossz" állapotban voltam már testileg és lelkileg, hogy a pszichiáterem kórházba akart fektetni. Én ezt nagyon elleneztem és nem is feküdtem be.


2015 szeptemberében kezdtem meg a középsulit azóta megint minden megváltozott:


Egyszerűen mindig rossz kedvem van, nem látom az élet értelmét. Nem merek az osztályom és a tanáraim elé kiállni vagy velük beszélgetni. Nagyon félek a közösségtől is, még felelni sem merek; pedig mindig megtanulom az anyagot. Ha órán vagy nyilvános helyen (hangosan) kell beszélni elkezdek dadogni és izzadni. Tanáraim és osztálytársaim szerint nagyon okos és értelmes vagyok szerintem ez nem így van. Néha szoktak piszkálni is azért amilyen vagyok, más mint ők. Van aki direkt felidegesít és e miatt sokszor van dührohamom és sokszor kiabálok is.


Mit tegyek? Mi lehet a bajom? Én az Asperger-re gondoltam, de nem tudom??


A válaszokat előre is köszönöm!


15/f



2016. ápr. 10. 14:17
 1/5 anonim ***** válasza:
36%
Ezt a problémát kamaszkornak hívják.
2016. ápr. 10. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Szia, én is depressziós vagyok, kb. én is 1,5 éve :/ Az utóbbi időben ez csak rosszabb lett... Ha gondolod írj privátban és beszélhetünk 14/L
2016. ápr. 10. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
78%

A leírtak alapján nagyon erős szorongásod, és depressziód van. Megértelek, mert én is ezzel a két mentális problémával küzdök.

Az Asperger teljesen más. Az olyan beteg azért szorong társas helyzetben, mert nem érti azt. Nem tudja, hogy milyen közel kell állni valakihez, hogy mit illik és mit nem illik mondani. Gyakran szó szerint értelmezi az elhangzottakat, például nem érti az olyan kifejezést, hogy valaki zöld utat kap, vagy elvitte a cica a nyelvét. Nem tudja leolvasni az érzelmeket sem. Láttam egy filmet, amiben volt egy aspergeres gyerek. A szakember mutatott neki egy mosolygó arcot papíron, és megkérdezte tőle, hogy mit lát. Erre azt mondta, hogy egy kartonpapírt. Mikor az orvos rámutatott a szájra, a kisfiú azt mondta, hogy egy ferde vonal. Nem ismert fel egy egyszerű mosolygós arcot. Van egy érdeklődési körük, és azon kívül semmi nem érdekli őket. Csak arról tudnak beszélni. Egy könyvben olvastam, hogy egy kislány csak úgy odament a postáshoz, és megkérdezte tőle, hogy szereti e a delticet. A postás érthető módon teljesen összezavarodott, nem értette, hogy került ez szóba. Erre a kislány elkezdett a témáról beszélni, és nem vette észre az apró jelzéseket a másik embertől. Szóval ez a betegség elég összetett. Összefoglalva egy aspergeres teljesen másként látja a világot, és ebből a furcsa gondolkodásmódból származnak a konfliktusai. Nekik a többi ember furcsa, pedig ők viselkednek furán.

A te esetedben az, hogy nem látod az élet értelmét, depresszióra utal. Gondolom te nem azért szorongsz társas helyzetben, mert ilyen egyszerű dolgokat nem értesz, amiket írtam. Hanem egyszerűen gátlásos vagy. Ha depresszióval és hangulatzavarral kezeltek, akkor ezek szerint az orvosod sem gondolta, hogy aspergered lenne. Hidd el, ha az lenne, észrevették volna. Egy jó szakember az ilyenre pár perc után gyanakszik. Bízz az orvosban, és ha annyira szenvedsz, engedd, hogy befektessen. Van olyan komoly állapot, amit ambulánsan nem tudnak kezelni. Emellett ha befeküdnél, jobban ki is tudnának vizsgálni, és akkor arról is megbizonyosodhatnál, hogy pontosan mi a bajod, és nem gyanakodnál mindenfélére.

Jobbulást!:)

2016. ápr. 10. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Ülök,hallgatok,eltűröm.Személyes véleményem szerint a gyogyszerek nem igazán segitenek.
2016. ápr. 10. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Keresd fel az suliban az iskolapszichológust! Érdeklődj egy bizalmas tanárodtól.
2016. ápr. 16. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!