Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánikbetegek! Milyen tüneteite...

Pánikbetegek! Milyen tüneteitek vannak és mit szedtek rá?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 6. 12:53
 1/5 anonim válasza:
Nekem már elmúlt, szerencsére. Fulladtam sokszor, úgy éreztem nem kapok elég levegőt, szorongtam, féltem. Kb.8 hónapig szedtem a Citapram nevű gyógyszert, és az használt.
2010. ápr. 6. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

izzadok,, sápadok v pirulok, remegek, szédülök, hányingerem van, fulladok, alig tudok megszólalni

én csak homeopátis nyugtatókat szoktam néha rá szedni, de ugyanúgy szorongok, szal sokkal jobb nem lesz, de ez van meg kell tanulni ezzel együtt élni 17/L

2010. ápr. 6. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én is pánikbeteg vagyok, olyankor rám jön a szívdobogás, hányingerem lesz, el kezdek verítékezni és hasonló. Az a baj, hogy a nyugtató csak tüneti kezelés, és nem az okot szünteti meg. Sajnos nekem is elég régóta van ez a nyavalya, és kb. egy hónapja elkezdtem kineziológushoz járni, eddig kétszer voltam, nem mondom, hogy érzek változást, de azt mondja, hogy türelemmel kell lenni, mert semmi sem megy elsőre. Gyógyszert nem szedek, mert az csak rosszabbít a helyzeten. Elsősorban neked kell megnyugtatnod magad ha érzed, hogy rádjön. Ugyanis amíg azon agyalsz, hogy úristen mindjárt elájulok, addig semmi baj nincs mert tudsz ezzel foglalkozni a tünetek alatt, tehát nem leszel rosszul, csak te állítod elő pszichoszomatikusan magadnak a tüneteket, ezért ezeket, ahogy előidézed meg is tudod szüntetni.

Én voltam már pszichológusnál is, nekem nem használt ezért próbálom most ki másképp. De soha ne az legyen a célod, hogy milyen gyógyszerrel tudod ez felül palástolni.

Igaz, a kineziológus nem olcsó, de úgy vagyok vele, hogy ennyit megér az egészségem...

Ne add fel....

2010. ápr. 7. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én egy teljesen kigyógyult ex-pánikos vagyok:)

Háth, nekem még a pszichiáter is gratulált: Zsuzsanna, ön a pánikbetegség minden egyes tünetét produkálja...

tehát volt halálfélelem, légszomj, fulladási érzet, torokszorulás, menekülési kényszer, szédülés, hányás, egyszer egy hónapig csak hasmenésem volt, remegett a kezem, izzadtam, szorított a mellkasom, zsibbadt a kezem, hullott a hajam, fogytam 6 kilót, gyors volt a pulzusom, fájt a gyomrom. Másfél évig tartott. 3 pszichológusnál voltam, mindegyik olyan volt, mint a halottnak a csók. Elmentem pszichiáterhez, tőle kognitív pszichoterápiát kaptam, elmagyarázta, hogy mindez mitől van, és 3 beszélgetés után tudtam kezelni a rohamokat...a gyógyszer 3-4 hétre hatott, egyre jobban lettem,most pedig bátrabb vagyok mint 6 másik:) Ja, bocs, Zoloft...ez az első gyógyszer, az eredeti, amit pánikra kísérleteztek ki....aztán Stimulotont szedtem, mert abban ugyanaz van, mint a Zoloftban, csak sokkal olcsóbb.

2010. ápr. 7. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Nekem kb 2,5 eve tart, lassuk csak, szorito erzes a mellkasban, nem kapsz levegot, hideg veritek (nekem a kezemen), zsibbadas, vagy haromszor leirhatatlanul rossz volt, a szivem nem csak hogy vert ezerrel, hanem szabaly szeruen ugralt a mellkasomban, azt hittem ott halok meg, de az enyhebbeknel is mindig volt halalfelelmem, ami csak ratett meg egy lapattal. Voltam dokinal, de igazabol semmit sem er az egesz, ir fel bogyokat, ami elmulasztja a tuneteket, de a valos problemat nem szuntetni meg. Aztan egy honapja elkezdtem kineziologushoz jarni. Tobbet er mint akarmelyik gyogyszer/doki. Okes, penzbe keul, de en ugy vagyok vele, hogy mostmar tenyleg meg akarok szabadulni ettol a szartol, akarom vissza a normalis eletem, mint regen amikor meg nem volt ez a nyavajam. Mindenki gondolja meg, kinek mennyit er, az egeszsege. A kineziologus nekem tenyleg hasznal, miota jarok nem volt szuksegem a gyogyszerekre, sot rohamom sem volt, pedig eleg stresszes dolog tud lenni lakast, kocsit, meg egy masik embert tartani, foleg ugy, hogy kozben munkanelkuli vagy, es barmikor rosszul lehetsz.


29/F

2010. ápr. 13. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!