Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Depressziós vagyok? Vagy mi ez?

Depressziós vagyok? Vagy mi ez?

Figyelt kérdés

Először is imádok egyedül lenni, akkor érzem magam igazán jól. Ilyenkor általában depressziós, sötét, reménytelen szerelemről, mihaszna életről, keserves dolgokról szóló zenét hallgatok és elég sokat sírok. Szinte minden nap. És az az ijesztő, hogy komoly okom nincs rá. Egyszerűen csak úgy megindul és kész. Vagy néha csak azért, hogy utána jobb legyen. Ha pedig van "oka", akkor az egy fatális baromság, nem létező dolog, kitaláció, vagy pedig olyan lényegtelen, hogy mások az ilyeneken el sem gondolkodnak, nem hogy bőgnek. Ki is röhögnének érte, sőt, elmebetegnek titulálnak, ha elmondanám, most épp miért könnyes a szemem. Nagyon gyakran fáj a lelkem. Tudjátok az a rémes, leírhatatlan súly rajtatok ott belül. Fáj, szó szerint. És ez egyre sűrűbb, lassan már-már naponta borulok ki. Ezen kívül inkább álomvilágban élek, mintsem a valóságban. A saját kitalációmban... és akkor boldog vagyok. De aztán mindig rájövök, hogy ez nem létezik, csak a fejemben és akkor megint bőgök. Kezdek megijedni. Mi van velem? És az az érdekes, hogy sok barátom van, nem vagyok egyedül... csak lelkileg. Pedig tényleg igazi társaim, teljesen egy húron pendülünk, de belül én még is más vagyok. És ők ezt nem tudják. Senkinek nem meséltem még semmi ilyesmiről. Segítsetek, kérlek!

15/L


2010. ápr. 6. 22:04
 1/7 A kérdező kommentje:
ezen kívül nagyon ingerlékeny vagyok, könnyen felhúznak és akkor ordítok. a lelkem pedig a fájdalom mellett üresnek érződik.
2010. ápr. 6. 22:05
 2/7 A kérdező kommentje:
az egyik percben még nevetek a többiekkel, a másikban a mosdóban sírok. és egyre többször jön rám, hogy engem nem szeret senki, kiközösítenek és a végeredmény ugyan az.
2010. ápr. 6. 22:08
 3/7 anonim ***** válasza:
Menj el egy pszichológushoz,egyébként mióta tart ez az állapot?Nem történt esetleg valami dolog ami kiválthatta?(pl. gyász )
2010. ápr. 7. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Kamasz vagy még ilyenkor a hormonok igen csak tombolnak. Gyerek sem vagy már igazán és felnőtt sem. Nehéz ilyenkor eldönteni ki is vagy valójában. Csatlakozom az előttem szólóhoz, ha jobban érzed attól magad, akkor menj el orvoshoz.
2010. ápr. 7. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A tüneteid depresszióra utalnak. A VALÓDI depresszió jellemzője ugyanis hogy nincs oka. Ha például meghal valakid és rosszul vagy miatta, sírsz, kiakadsz, az csak egy depresszív reakció de NEM depresszió. Az elmondásod alapján elképzelhető hogy valóban depresszióban szenvedsz. Erre az állapotra még egy nagy lapáttal rátesz az életszakasz is, amiben jelenleg vagy (serdülőkor). Mindenképpen azt javaslom, hogy vegyél egy mély lélegzetet és állj a szüleid elé azzal, hogy nem érzed magad jól lelkileg, és ha anyagilag tudják finanszírozni elmennél egy pszichológushoz vagy pszichiáterhez! De azt hiszem manapság kötelező jelleggel minden iskolában lennie kell (vagy kéne) egy iskolapszichológusnak. Nézz utána, hogy nálatok van e ilyen!? De mindenképpen kérj segítséget, mert ez az állapot magától nem fog javulni, sőt egyre rosszabb lesz!
2010. ápr. 7. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
igen, régebb óta van, körülbelül 1-1,5-2 hónapja, pontosan nem tudom. kedves utolsó, azt hiszem rávilágítottál a lényegre, amit ki szerettem volna fejezni: nincs okom rá, miért vagyok ilyen.
2010. ápr. 7. 17:05
 7/7 anonim ***** válasza:
Mélyen érző vagy,én is ilyen vok ,a saját vilagodba menekülsz a külvilág elöl. A te korodban lehet ez csak 1 átmeneti idoszak. Felsz kilépni az eletbe
2010. ápr. 7. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!