Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mennyi ideig tart leszokni az...

Mennyi ideig tart leszokni az antidepresszánsról? 7 éve szedek 20 mg-os Parogen-t. Pár hónapja elkezdtem leszokni,3/4,1/2, majd 1/4-re csökkentettem az adagot havonta. Most az 1/4-nél már kissé erősebben érzem az elvonási tüneteket.

Figyelt kérdés
Van valakinek hasonló tapasztalata és megosztaná velem?

2016. ápr. 26. 13:37
 1/8 anonim ***** válasza:
Milyen elvonási tüneteid vannak?
2016. ápr. 26. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Eleinte enyhe szorongás, néha rémálmok, éjszakai izzadás. Aztán fokozatosan elmúltak. Most nehezebb időszakom volt az elmúlt hetekben és nehezen veszek erőt magamon, ismét szorongok, a fenti tünetek visszatértek. Már csak negyedet szedek. Bizonytalan vagyok. Talán vissza kéne térnem a fél adagra?...
2016. ápr. 26. 13:57
 3/8 anonim ***** válasza:
Én csak kb egy évig szedtem az antidepresszánst és én is kb havonta csökkentettem, pontosan nem emlékszek. Szerintem mivel te elég régóta szeded, inkább kb 2-3 havonta kellene csökkentened az adagokat. Az orvosod mit mond amúgy?
2016. ápr. 26. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Legalább fél évet rá kell szánni. Az átmenetek sem jók ilyen élesen, hanem pl 1 héten 6 nap az előző adag, 1 nap a kevesebb adag, köv hét 5-2, aztán 4-3.
2016. ápr. 26. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Én egyetlen embert ismerek, aki teljesen tünetmentesen jött le az antidepiről, de ő mellette folyamatosan jár terápiára, ami hatékony is. Tehát a tünetek mellett az okot is kezelik nála, így már tényleg nincs szüksége a gyógyszerre.
2016. ápr. 28. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szerintem semmiképpen se térj vissza a féladagra.Folytasd így ha belekezdtél.Legfeljebb több ideig szedd a (DEMO VERSION!) negyedet mint többit.Jó úton haladsz. Nekem a béres csepp még segített (DEMO VERSION!) 3x20csepp.A teljes elhagyás után közvetlenül én még egyszer nagyon rosszul lettem.

Ami még segített nekem :teljes elhagyás után valami nagy változás költözés/munkahelyváltás/távolabbi utazás/

2016. máj. 4. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A 4 es hozzászólás szerintem nagyon jó. 6/1 5/2 4/3.stb
2016. máj. 4. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Pár év múlva már a nevére sem fogsz emlékezni hogy mit szedtél. Csináld végig. Menni fog!
2016. máj. 4. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!