Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánikbetegségtol szenvedek 3...

Pánikbetegségtol szenvedek 3 éve! Nem javul a helyzet, agyban próbálom leküzdeni, de kevés sikerrel. Egyszer besokalltam, a sok stressz miatt, jött egy roham, es állandósult. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
2016. ápr. 26. 23:45
 1/3 anonim ***** válasza:
Keress fel egy pszichológust, a terápia rengeteget fog segíteni. A pszichológus segít megtalálni azokat a korábbi traumákat és rossz sémákat, amiből a pánikbetegséged ered. Aztán ezt szépen elkezditek feldolgozni, te pedig majd hétről hétre jobban leszel. :)
2016. ápr. 26. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem agyban kell próbálni leküzdeni, hanem szakember segítségét kell kérni. Ha már ennyi ideje szenvedsz tőle, akkor valószínűleg eljutottál arra a pontra, hogy nem bírod tovább, ezért lehet, hogy jobb ötlet lenne a pszichiáter, ő felír gyógyszert, amitől elmúlik a pánik addig is, amíg a terápia hatni kezd, utána leszoktat a gyógyszerről és meggyógyultál.


Lesz majd itt jó pár hozzászóló, aki szerint csinálj mindent, csak a csúnya gonosz orvostudományhoz ne fordulj, mert az a gonosz gyógyszerlobbi meg az illuminátusok hatása alatt áll, meg különben is "csak gondolkodj pozitívan és elmúlik", de pont emiatt a hozzáállás miatt szenvednek az emberek évekig olyan betegségekkel, ami egyébként gyógyítható. Én is szedtem gyógyszert, 10 nap alatt elmúlt a pánik, terápia után leszoktam a gyógyszerről, 5 éve semmi pánikom nem volt. Neked is hasonlóan sikeres megoldást kívánok.

2016. ápr. 27. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szerintem először próbálkozz csak pszichológussal. ha már 3 éve szenvedsz, akkor kibírsz még 2-3 hónapot, mire a terápia hatni kezd. Teljesen felesleges lenne megrizikózni egy gyógyszeres kezelést, ugyanis, korántsem biztos, hogy amit felírnak neked, az úgy fog hatni, ahogy kell. Sajnos sokszor a rosszul megválasztott gyógyszer még súlyosabb állapotokat tud előidézni. Másik, hogy baromira leterheli a szervezetet. Nem mindenki tud leszokni róla. Persze van olyan eset is, amikor a gyógyszer segít, nem ördögtől való dolog az, de amíg van más választás addig szerintem érdemesebb kerülni a gyógyszert.
2016. ápr. 27. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!