Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan szokjak le az alkoholról?

Hogyan szokjak le az alkoholról?

Figyelt kérdés
30 éves nő vagyok, egész fiatal korom óta voltak alkoholproblémáim. Egy nagy szerelem is tönkrement emiatt pár éve. Most épp kialakulóban van egy kapcsolatom, és úgy érzem, hogy mintha ő lenne az igazi. Nem tud arról, hogy heti 1-3 alkalommal iszom itthon egyedül, és nem is szereteném, hogy megtudja, de ugyebár előbb-utóbb kiderül, és nem szeretném elrontani vele is. Végre szeretnék boldog lenni egy aranyos férfi mellett én is és alkohol nélkül. Hiába megfogadom, hogy soha többé, egyszerűen akaratgyenge vagyok. Mindig találok okot az ivásra. Fog menni egyedül elhagyni? Mit tehetek, hogy ne függjek többé tőle?
2008. szept. 23. 20:49
 1/10 anonim ***** válasza:
31%

en oszinten megirom,eletemben ketszer voltam berugva.viszont masodszorra sikerult ugy ,hogy tobbet nem tudok ranezni a piara.de komolyan,en nekem igy sikerult,lehet csak en vagyok ilyen szerencses,hogy ilyen konnyen,de ez van

esetleg mond el magadnak,hogy ezzel nem ersz el semmit,csak rosszabul leszel,kovetkezmenyei is lehetnek,szoval erted.

2008. szept. 23. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha már elismerted, hogy alkoholproblémáid vannak, féllábbal a gyógyulás útján vagy!A további segítséget orvospszichológusnál javasolnám elkezdeni,a maradék tennivalódban segít..ezt kérheted a körzeti orvostól, hogy küldjön el egy pszichológushoz, mert nem szükséges anonim klubokba járnod, mivel ott még el sem határozták igazán a gyógyulást!

Sok sikert hozzá!

2008. szept. 23. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Valóban,ez már fél siker,hogy beismerted önmagadnak.

Ezt találtam:

[link]

És sok sikert és erőt a leszokáshoz!

2008. szept. 23. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
83%
Azt mondjuk nem írtad le, hogy milyenek ezek az alkoholproblémák, mert az hogy heti 2-3 alkalommal iszol, az alapból nem gond, más is megenged magának ennyiszer egy egy pohár bort stb. Ha ezalatt berúgást értesz akkor az persze nem a legideálisabb. És a válaszom igen, fog menni egyedül, mindig gondolj arra, hogy a rendszeres beb.....s jellemhiba, olyan mint a dohányzás, elhízás stb. Tuningoljon az új kapcsolatod lehetősége, de egy dolgot mindig tartsd észbe, egyetlen egy ember érdemli meg azt, hogy leszokj az ivásról, az pedig te vagy. Sem pasi, sem szülő sem senki, csak te.
2008. szept. 23. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a bíztató válaszokat! Mindenképp egyedül szeretném elsőkörben, aztán ha nem megy, akkor doki. Természetesen magamért akarom, nem a pasiért. Csak épp vele szeretnék egyszer élni, neki óhajtok gyermeket szülni a jövőben, tehát magamnak tervezek egy szép életet alkohol nélkül. Ja és igen, rendszeresen berúgok olyannyira, hogy nem emlékszem a végére. Nem vagyok képes mértéket tartani.
2008. szept. 23. 21:45
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

szia!


Én ismerek egy gyógynövényes szert, ami szenvedélybetegeknek segít:


[link]


Biztos meg tudnád csinálni egyedül, de azért lenne jó járni valakihez (pszichiáter), hogy a lelki problémákat is megoldd, ami az iváshoz vezetett. És vannak jó gyógyszerek, amivel könnyebb lenne.

2008. szept. 24. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
62%
Ha ilyen szinten iszol akkor egyedül nem fogsz tudni leszokni!Keress fel egy pszichológust meggyógyítani ő sem fog/mert ez csakis rajtad múlik/de tanácsot tud adni.A csoportterápia is nagyon hatásos SŐT!/pl:anonym alkoholisták/,vagy ami még nagyon jó a rendszeres sport/futás,kondi/Próbáld meg és nagyon sok erőt kívánok hozzá!
2008. szept. 26. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
62%
drogambulancián ingyenes a pszichológus-szerintem egyedűl nem fog menni, mert ez függőség.
2008. szept. 26. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
szerintem se nagyon vesztegesd az időd, keress fel egy szakembert vagy csoportot, a nagyja úgyis mindig rajtad fog múlni, de mindenképpen kell egy 'mankó'.
2008. okt. 4. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Én azt tudom hogy nekem egyedül ment. Csak erős akarat kell hozzá. Borzasztó elszántság.
2013. okt. 13. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!