Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A mindennapos stresszt hogyan...

A mindennapos stresszt hogyan küzdhetem le?

Figyelt kérdés

Új munkahelyemen rengeteg stressz ér, 2 naponta eszem, a gyomrom folyamatosan kavarog, és naponta csak 3-4 órát alszom, és fogalmam sincs, hogy kávéval meddig tudom még ezt kompenzálni.


Kilépni nem lehet, és nem is szeretnék, de félek, hogy nem csak a mentális egészségemet teszi tönkre, hanem a baráti és családi kapcsolataimat is.


Van valami bogyó / gyógyszer ami segítene, vagy inkább pszihológushoz kéne mennem, és ő ír fel nekem valamit?


2016. ápr. 29. 02:38
 1/1 anonim ***** válasza:

Első körben próbálkozz meg a sporttal. Nem kell nagy dolgokra gondolni, füles a füledbe, kedvenc zenéd üvöltsön és egy jó kis kocogás vagy tempós séta 40 perc/nap, már csodákra képes. Úszhatsz is, ha az szimpatikusabb, vagy aerobic, vagy bicó vagy bármi, a lényeg, hogy végezz nagy ballisztikus mozgásokat. Tanulj meg valamilyen relaxációs gyakorlatot. Hallgass vezetett relaxációt, eleinte nem fog mindig könnyen menni, de aztán egyre jobb lesz. Egy pohár vörösbor is jót tesz és ellazít, de ezzel azért óvatosan.

Orbáncfű tea, citromfű tea nagyon jó stressz és szorongásoldó. Homeopátiás készítményt, ami még szintén jó szorongásoldó és elalvást segítő a sedatif pc.

2016. ápr. 29. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!