Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánikbetegség, depresszió,...

Pánikbetegség, depresszió, ezek örökölhető dolgok?

Figyelt kérdés
Sajnos időről időre depressziós hullámok jönnek rám. Édesapám is xanaxot szed, valószínűleg az ő édesanyjának is ilyen problémái voltak, csak akkoriban még nem igazán ismerték fel. Külső tényezők is rátesznek még erre egy lapáttal, de gyanítom hogy örököltem ezt az egészet. így lehet?
2016. máj. 3. 21:01
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem örökölhető, a hajlam talán igen, de jól eltanulható.
2016. máj. 3. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Azt feltételezném utoljára hogy "eltanultam".
2016. máj. 3. 21:36
 3/5 anonim ***** válasza:
Hogyne lenne örökölhető,jelentős családi halmozódás figyelhető meg a depresszió/pánik esetében.Viszont a mai antidepresszánsokkal jobban kezelhető,talán valamit javult a társadalmi elfogadottsága is.A Xanax nem gyógyítja meg a depressziót,olyan,mint az alkohol,amíg a hatása tart,addig ér valamit.Az antidepi meggyógyítja,de a hatás kialakulásához idő kell,sokszor egy hónap is.De megéri kivárni,meg ha nagyon szenved az ember,sok választása úgysincs.
2016. máj. 4. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Anyumnak is azt mondtak az orvosok, hogy nem orokolheto es megis en is panikbeteg vagyok. Pedig bejart mindenfele orvost a terhesseg alatt, hogy lehetek-e en is ilyen beteg. 12 eves koromban jott elo. 17 vagyok, mar szinte mindennaposak a rohamok, szorongok, rosszul vagyok. De legalabb az anyukam megert. :)
2016. máj. 5. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szia 4es,te meggyogyultál?
2020. szept. 19. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!