Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van bárkinek bármilyen tapaszt...

Van bárkinek bármilyen tapasztalata nárcisztikus személyiségzavaros emberekkel?

Figyelt kérdés
Biztosan van, mert elég gyakori: de viszonylag kevesen tudják, mi is ez. Én magam nem vagyok az, de nagyon közelről ismerem.

2016. máj. 11. 23:12
 1/5 anonim ***** válasza:
Ki ő neked?
2016. máj. 12. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Felfuvalkodott,beképzelt,másokat szenvtelenül kihasználó,egoista,hidegvérű,akit én ismerek. A pénz és az önfényezés mindenek felett áll nála. Marha egyedi,sikeres,f_sza csávónak érzi magát,kultuszt épít maga körül,hogy kihasználhassa őket. Rezzenéstelenül képes eltaposni bárkit,aki bezavar az idilli világképébe,aminek ő a középpontja. Magas lovon ül,felszínes,képmutató. Nem szeretem az ilyen embereket,rengetegen vannak,az emberek tárgyak,eszközök számukra céljaik eléréséhez. Konfliktust nem tudnak kezelni,olyankor teljesen meglepően tudnak viselkedni,ami nem illik az áktaluk kialakított képbe. Mély,őszinte érzelmekre képtelenek,de nagyon meggyőzően adják elő magukat mindig. Eljátszanak bármit,érzelmeket is. Könnyű nekik bedőlni,általában sikeresek a munka világában,viszont kapcsolataikban kudarcra vannak ítélve. Nem tudnak kompronisszumot kötni,nem fogadják el a másikat,a másik személyre csak azért van szükségük,hogy saját személyüket ragyogtassák. Kiskirályok/királynők,akik mindenkinél jobban tudnak mindent,csak épp érezni nem képesek. Konfliktuskezelő képességük egy 5 éves szintjén kb.

Neked mi a tapasztalatod,kérdező?

2016. máj. 12. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

1. válaszoló: szüleim, de a tesóm is jó úton halad afelé.


2. válaszoló: egy malignáns nárcisztikust jellemeztél. Igen, nagyon sokan vannak.

Jah, nekik is megvan a keresztjük. Az általad felsoroltakon kívül traumatikus múlt (gyermekkort egyáltalán nem tudják felidézni emiatt általában), folyamatos szégyenérzet, és extrém könnyen megsértődnek: aztán teljes erővel támadnak, ha ez bekövetkezik. Viszont csak akkor van baj, ha a mentális önvédelmed gyenge, és/vagy tud a gyenge pontjaidról.

Mivel nincs valami sok empátiájuk, ezért nem tudják, mit tesznek az emberek életeivel. Nem tudnak beleérezni.


Ami engem a leginkább bosszant az az, hogy milyen jól megjátsszák magukat. Áldozatoknak látszanak, kis elesett lényeknek, miközben ők a vadászok. Ők vadásznak náluk gyengébb emberekre: de aki teljesen egészséges, és helyén van az önértékelése attól távol maradnak.


Engem áldozatnak neveltek, miután nemet mondtam arra, hogy olyan legyek, mint ők, vagy pontosabban: hogy a kiterjesztésük legyek. Az nem én lettem volna, és onnantól (12-13 éves koromtól) én testesítettem meg az összes negatívumukat, és elhittem, hogy rossz ember vagyok. Folyamatos bűntudatom volt emiatt (a semmiért). Egy áldozatot neveltek belőlem, kb. egy szolgát, fakír életvitellel.

Illetve ez lenne a sorsom, ha hagynám. Dolgozom az ügyön, jó lenne, ha lenne egy aktív közösség itthon ebben a témában.

Viszont most már kapásból felismerem őket. Azt javaslom, hogy legyünk könyörületesek velük. Idegesítőek, tudnak ártani, de szenvednek belül, még ha ezt próbálják is titkolni. A mentális önvédelem az, ami nekem bejött, azóta csak kis pattogó embereknek tűnnek.

2016. máj. 12. 21:13
 4/5 anonim ***** válasza:
Igen, anyám nárcisztikus.
2016. máj. 13. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem a legjobb barátom volt ilyen:


[link]


Leépítettem. Nem volt más megoldás.

2016. máj. 30. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!