Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért utálok zokniban lenni?...

Miért utálok zokniban lenni? Más is van így?

Figyelt kérdés

Egyszerűen utálom, ha zokni van a lábamon. A cipőket is anélkül veszem fel (vászoncipő, futócipő), nem bírom elviselni, ha zokni van a lábamon. Szerencsére abszolút nem izzad a lábam, de akkor is, ez normális? Nyáron meg papucs, szandál, pedig fiú vagyok. Mit csináljak? Ez normális? Olyan érzés nekem a zokni, mintha a kezemen állandóan (nyáron is) kesztyű lenne.


Mit csináljak? Más is van így??? :(



2016. máj. 16. 14:13
 1/5 anonim ***** válasza:

Érdemes hozzászoktatni magad a zoknihoz. Ugye, a cipőt nem cseréled le naponta, nem tisztítod sokszor belsőleg, így sokkal könnyebben gombásodhat, büdösödhet, fertőződhet be a lábad, míg ha egy zoknit naponta cserélsz.

Akkor is izzad a talpad, ha ezt nem érzed. Folyamatosan ad le hőt a talpadon keresztül is szervezeted. Az izzadás, méreganyagok távozása is és zokni nélkül elég sok kórokozót szaporítasz folyamatosan a cipődben.

Két dolgot tehetsz:

- Nem hordasz zoknit és elfogadod, hogy te ilyen vagy, így szeretsz cipőben lenni és nem érdekelnek az egészségügyi mellékhatások. Viszont ez sok nőt zavarhat, mert már többen tudják, hogy ugyanabba a kórokozókkal teli cipőbe lépsz bele és sok nő nem is tartja higiénikusnak, ha egy pasi, a nyár vagy papucsos időszak kivételével zokni nélkül járkál a cipőjében.

- Hozzászoktatod magad a zoknihoz a zárt cipőben. Ez a változat higiénikusabb is, egészségesebb is és ez a verzió semelyik partnert nem zavarja, sőt, sokkal jobban érzi majd magát a partnered.

Egyedül a te pszichéden múlik, hogy szeretnél-e változtatni, szeretnél egészségesebben élni a zoknis-cipődben vagy minden marad a régiben.

2016. máj. 16. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
50%
Télen frankó lehet.
2016. máj. 16. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Faludy György sem hordott zoknit. A Wikipédiáról idézem:

"Sosem viselt zoknit, miután 1947-ben Albert Einstein felhívta figyelmét a bokafix érelszorító veszélyére."

[link]

2016. máj. 17. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Volt egy ismerősöm, aki autista volt, és nem viselte el ő sem a zoknit.
2018. nov. 28. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Ezzel nem vagy egyedül. Én is mindig mezitláb vagyok otthon. Még télen se veszek fel zoknit.

Alapesetben nincs ezzel semmi probléma.

Csak nyáron, és akkor is csak ritkán veszem fel a cipőmet mezitláb.

2023. jún. 21. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!