Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A barátomnak elég érzékeny a...

A barátomnak elég érzékeny a gyomra, oda kell figyelnie alaposan, hogy mit eszik. Ha ezt nem teszi, akkor gyakran megy a hasa, telítettnek érzi magát. Ezektől meg már fél. Ez már pánikbetegség? Hogyan segíthetnék neki?

Figyelt kérdés
Pl. nem evett semmi olyat, de hajlamos bebeszélni magának, hogy nem jól van, és ezzel tisztában van, hogy bebeszéli. Már odáig elfajult a dolog, hogy nem mer emberek közé menni, mert fél, hogy elkap vmi betegséget, ami a fent leírt tünetekkel jár. Ha meghallja azt a szót, hogy hányinger vagy hasmenés, bepánikol, hogy biztos ő is elkapja. Nem tudok már neki mit mondani, nem tudom mivel biztatni, mert csak azt hajtja - amit én elhiszek neki -hogy ezt más nem érzi, milyen rossz neki, csak arra tud gondolni, ha eszébe jut.Ezzel a problémával amúgy már volt pszichológusnál 14 évesen, és látja, hogy most is segítene talán, de anyagilag sajnos nem biztos, hogy megengedhetik maguknak. Hogy segítsek neki? Mit mondjak?
2008. szept. 25. 09:00
 1/6 A kérdező kommentje:
Mindezek mellett az utóbbi időben elég sok minden összejött, tehát sokat stresszel, ami a gyomrára megy, ez is idegesíti.
2008. szept. 25. 09:02
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
ugyanez van nálam is.14évesen jött ki először.a hányástól,rosszulléttől félek.egy 15kmes utat két átszálással tudtam megcsinálni.lehet kevés,amit irok,de én nagyjából legyőztem 1-2 év alatt.mindig van nálam víz,cukorka,rágó,dedalon,b6vitamin,renni.és persze elmaradhatatlan a szatyor,ha gond van.hozzáteszem még sose volt semmi.le is kopogom.nagyjából szinten tudtam tartani,de most megint előjött rajtam.tudom,hogy mindent az agyba kell eldönteni,és a buszon mondogatom,hogy nem lesz semmi,jol vagyok,bármikor leszállhatok stb.ja,mert még a tömeget is gyűlölöm.nagyon rossz ez az egész,próbálj türelmes lenni,az én barátomnak néha már elege volt,és egyszerűen lehülyézett,és hogy bebeszélem magamnak.most 21 leszek,és tudom,hogy MUSZÁLY LEKÜZDENI!KITARTÁS!
2008. szept. 25. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Erre tényleg az agyban kell hatni. Mellette állok, próbálok neki segíteni, csak sokszor olyan tehetetlen vagyok, nem tudok neki mit mondani, mivel biztatni.
2008. szept. 25. 10:16
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Én is küzdöttem és küzdök még mindig hasonló problémákkal, mert gyenge vagyok ahhoz, hogy szembe szálljak a félelmeimmel. Ez pedig a titok nyitja. Minden doki ezt szajkózza. Amitől fél, annak neki kell menni és legyőzni. Marha nehéz, de meg lehet csinálni. Remélem sikerül neki a segítségeddel!
2008. szept. 25. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekem egy kineziologus segitett nagyon sokat. Annyira tetszett ez a fajta "gyógyitás" hogy magam is elvégeztem egy alaptanfolyamot. Persze mindez pénzbe kerül.

Beszélj a barátoddal nagyon sokat néha ez is segit, ha valaki meghallgatja.

2008. szept. 25. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Olvass utána sokat, "legyél a pszichológusa". És vedd komolyan!! Nekem volt egy hasonló pánikbetegségem, iszonyú sokat romlott amiatt, hogy a családom szó szerint kinevetett... végül a nagymamám segített azzal, hogy rengeteg időt rám szánt, leült, meghallgatott, tanácsokat adott (mivel a férje halála után átesett hasonló jellegű betegségen).

Segíthet a háziorvos is. Főleg ha esetleg ebből a témából doktorált. Akkor sokat is tud a témából és fizetni se kell érte.


Igaz, a mai napig mindig van egy szatyor a táskámban, de csak mert megnyugtat és megszoktam :)

2009. okt. 21. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!