Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A szorongást, lassan kialakuló...

A szorongást, lassan kialakuló pánikrohamokat és szélsőéges hangulatingadozást lehet szakember nélkül kezelni/gyógyítani?

Figyelt kérdés

Lehet ezeket egyáltalán gyóyítani vagy sosem fognakelmúlni? Kb két hónapja tart nálam, és nagyon nehezen tudok meglenni miattuk a mindennapokban.

Esetleg ha tudom, hogy egy nagyobb változás okozza ezt az életemben akkor mire megszokom az új helyzetet elmúlhatnak ezek a dolgok? Egyik sem nagyon komoly, csak sok egyszerre és alig bírok a iskolára koncentrálni de töb okból sem szeretnék/tudok szakemberhez fordulni. 18/L



2016. máj. 20. 20:34
 1/9 anonim ***** válasza:
50%

Magától nem múlik el soha, mert genetikai oka van.

Antidepresszáns szedésével (és annak elhagyása után kb a szedéssel megegyező ideig) tünetmentes lehetsz.

2016. máj. 20. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Legalább az iskolaorvosnak, háziorvosnak v aki ismerős orvosod van, elmondhatnád a gondodat, és segítséget kérhetnél. Ha ilyen friss a dolog, lehet, egy rövid ideig szedett gyógyszerrel, v életmód változtatással meggyógyítható. De ha már majd "vágni kell" az nagyon rossz lesz, és elhúzódó.
2016. máj. 21. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2016. máj. 21. 23:14
 4/9 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom, én nem vettem ezeket komolyan, gondoltam mmajd emgoldom magam, a f&szom sem megy seohva és nem monda el snekinek... Hát így pár év után azt mondhatom, hogy nem biztos, hogy ez volt a legjobb ötlet, sőt...

Pedig én aztán sok mindent nyomtam sport, stb...

2016. szept. 8. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Genetikai oka önmagában nincs, genetikailag pusztán hajlamot örökölhetsz erre. Sok ember él át hasonlót, stresszes megterhelő életszakaszokban, azonban gyakran ennek mélyebb gyökere van és kezelést igényel. Pszichoterápia segíthet ezeket feltárni, és kezelni. Eleinte gyógyszeres kezelés szükséges lehet ha a tüneteid alapján indokolt, de idővel ezek el is hagyhatóak. Ezt a jó szakember meglátja. Szóval ne aggódj, megfelelő kezelés mellett elég súlyos állapotokból is ki lehet kerülni. Volt rá példa hogy az illető 5-féle gyógyszer szedett, sikeres terápiája után egyet sem, és tartósan tünetmentes azóta is :)

Léteznek alternatív megoldások biztos, szakember nélkül is. Jó lenne ha meg tudnál osztani belőle valamit miért is nem szeretnél/tudsz segítségért fordulni. Hátha tudnánk segíteni, hogy másképp lásd vagy lehet tudunk tanácsot adni milyen lehetőségeid vannak.

2016. szept. 8. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Egyrészt azért nem szeretném mert néha szinte teljesen eltűnnek egyes tünetek, néha azonban minden előjön és még csak rendszert sem látok benne, mert a nyáron is sok bajom volt de suliidőben is előjönnek a stressz miatt.

Másrészt mert a szüleimnek szóltam már de anya azt mondta hogy hülyeségeket beszélek és nincs szükségem semmi szakemberre, azóta pedig nem merem felhozni a témát.

Harmadrészt az anyagi helyzetünk is nagyon korlátozott, megélünk a pénzünkből de gyógyszerekre és terápiákra már nincsen pénzünk.

2016. szept. 16. 19:06
 7/9 anonim ***** válasza:

Az állapotingadozás jellemző dolog. Egyenlőre valóban előfordulhat hogy nem látsz rendszert benne, vagy okot mögötte, de megfelelő szakemberrel sok dolog tudatosodhat és jobban megértheted mi játszódik le benned ilyenkor.

18 évesen nem kell anyukád engedélye hogy pszichológushoz fordulj.

Harmadrészt a lakóhelyed szerinti illetékesnél ingyenes (TB támogatott) ellátásban részesülhetsz, nem kell fizetned érte. Szükség esetén a gyógyszerelés sem drága. Egyszerűbb SSRI-k és szorongásoldók ára amiket el tudok nálad képzelni 600-1000 forint között mozog. 2-3000 forintot havonta szerintem megér az egészséged.

2016. szept. 17. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Hasonló gondjaim vannak,csak sokkal súlyosabbak.Ne szedj gyógyszert, próbálj még kikapcsolódni,és nem törődni a problémákkal!
2016. szept. 17. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, egy olyan kis faluban lakom ahol még orvosi rendelő sincs, de gondolom ezt meg leet oldani valami közeli helyen is, úgyhogy megpróbálkozok vele.:)

Először is elmegyek az iskolapszichológushoz, hátha tud segíteni, aztán meglátjuk hogy alakul a helyzet.

És megpróbáltam már mimdent, sportolok rendszeresen, sok időt töltök a barátaimmal (bár csak egy-kettő van) mégsem javult a helyzet, ezért is írtam ki a kérdést.

2016. szept. 17. 20:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!