Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mihez kezdjek magammal és úgy...

Mihez kezdjek magammal és úgy általában az egész életemmel? Ha tehetném elköltöznék erről a bolygóról. Hogy lehetnék itt boldog?

Figyelt kérdés

Eléggé komplex a problémám, de megpróbálom leírni, hátha valak más is jár hasonló cipőben. Tehát... Teljesen átlagos családból származom. Korom ellenére (23/F) úgy érzem, hogy önerőből többet elértem, mint a velem egyidősek nagy része. 18 éves korom óta külföldet járom, sok országban és sok mindent dolgoztam már, nyelveket is beszélek, jelenleg itthon egyengetem a nagyon kezdeti szakaszban lévő vállalkozásom. Ennek ellenére mégis úgy érzem, hogy egyáltalán nem illek be egyetlen közösségbe se, idegesítenek az emberek, az, hogy értéktelen személyek a pénzükre és külsőségekre verik magukat, amiért meg sem dolgoztak (vagy valójában nincs is). Nagyon sok barátom volt, de mindenkit saját akaratomból ellöktem magamtól és csak olyan emberekkel vagyok hajlandó találkozni, akikkel JÓL érzem magam. Dühít az is, hogy az egész világ a pénzről és a külsőségekről szól. Valószínűleg az alapvető életfelfogásommal vannak problémák, mert egyszerűen képtelen vagyok abba beletörődni, hogy egy egész életet úgy éljek le, hogy minden reggel felkelek, bemegyek egy olyan munkahelyre, amit nem szeretek, de meg kell tenni, mert mert kell a pénz... minden nap fénypontja, amikor végzek a munkahelyen. 5 évig csináltam ezt, tapostam a mókuskereket, de az utóbbi 1,5 évben olyan mély gödörbe kerültem bele a monotonitástól + az engem körülvevő negatív emberektől, amiből képtelen vagyok még piszhologusi/kineziologusi segítséggel sem kimászni. Ugyanakkor tudom azt is, hogy Ők csak egy löketet adnak, de saját magamnak kell kijönnöm abból a helyzetből, ahol vagyok. Tisztában vagyok a pozitív gondolkodás erejével, az agykontrollal, különböző meditációs technikákkal, de annak ellenére, hogy tudom és tapasztaltam már rengetegszer, hogy milyen nagyszerű dolgokat képes elérni az ember az agyával, egyszerűen azt érzem, hogy nincs erőm... Nincs erőm meditálni, pedig tudom, hogy minden csak jobb lenne tőle. Nincs erőm és nem is akarom már megváltani a világot. Nincs erőm bemenni emberek közé, mert tisztában vagyok vele, hogy nem bírom sokáig. Egy ideje azt veszem észre, hogy nem tudok nevetni semmin és ami a legijesztőbb nem tudok örülni semminek és értékelni sem tudok semmit. Továbbá a pénzemet olyan dolgokra költöm, amikre abszolut semmi szükségem, de azt gondolom, hogy majd azok boldoggá tesznek. Hát nem... Sőőt. Most ébredtem csak rá arra, hogy a pénz nem egyenlő a boldogsággal. Fiatal korom óta megszállottan hajszolom a pénz és meggyőződésem volt, hogy akinek pénze van, annak mindene megvan. Jelen állapotomban kizárólag csak pénzem van és semmi másom. Se boldogságom se jó érzéseim, se normális emberi kapcsolataim.

Szeretném megtalálni azt a dolgot, munkát vagy bármit ami jó érzéseket generál bennem, boldoggá tesz és örömmel tudom csinálni. Fogalmam sincs mi lenne az.

Lehet ki kéne költöznöm Tibetbe?

Ti mit csinálnátok?


2016. máj. 30. 12:33
 1/1 anonim ***** válasza:
61%

Lehet, hogy költöznék a helyedben. Úgy tűnik, valóban egy elmélyültebb, nem anyagi értelemben véve értelmes életre vágysz.


Azt írod, az életfelfogásoddal vannak problémák, de hát miért? Miért lennél olyanokkal, akiknek a társaságában nem érzed jól Magad, és miért csinálnál az év 200-250 napján olyasmit, amitől falra mászol? Az a normális, ha nem tartod fenn az ilyen kapcsolatokat, és az a normális, ha nem akarsz beleszürkülni a munkádba. Akik másképp gondolják, azok lesznek azok, akik folyton panaszkodnak az életükre, de sohase mernek rajta változtatni.


Gondoltál már önkénteskedésre? Ha az anyagiasságot elveted (nagyon szimpatikus módon), akkor mi az, amit támogatni tudnál? Környezetvédelem? Vallásosság? Elmaradott térségben élő emberek megsegítése, akár egészségügyileg is?


A meditálás tényleg jó dolog. De azért néha olyan, mint egy pszichiátriai drog. Ha beveszed, nem lesz jobb a helyzet, csak kevésbé érdekel, hogy rossz. Sztoikusabbá tesz. Nem elvárható, hogy tartósan boldogabbá válj tőle, ha közben az egész életed ugyanolyan marad, mint amitől most rosszul érzed Magad.


Amilyen értelmes embernek tűnsz, bármi lehet belőled, pláne ilyen fiatalon. Nem tudom, mivel foglalkozol, de általában amikor az ember rohadtul nem találja a helyét a világban, akkor két megoldás szokott bejönni: a hit vagy a kreatív tevékenységek.


Kívánom a legjobbakat!

2016. máj. 30. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!