Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kleptomán vagyok, eddig úgy...

Kleptomán vagyok, eddig úgy ahogy sikerült kordában tartanom, de időnként, ahogy mostanság is, elhatalmasodik rajtam. Pszichológus segít?

Figyelt kérdés

A közeli barátaim, sőt a munkahelyemen is tudják és tolerálják.

De most olyan emberek közé kerültem, akik nem ismernek, és bár pár hónapig leszünk csak együtt, félek, hogy tőlük is tűnnek majd el dolgok. Ha stresszelek, akkor felerősödik ez a dolog.


És most az új helyen nagyon stresszelek, egyrészt a munka miatt, másrészt emiatt a dolog miatt.


Amit elveszek, azt többnyire haza hozom, de másnap vissza viszem. Először személyesen adtam át a munkatársaimnak a dolgaikat, de most már nem is szokták keresni a dolgaikat, tudják, hogy én vagyok és másnap megtalálják az asztalukon.


Van, hogy értékesebb dolgokat nyúlok le, például kint hagyott smink cuccokat, szemüveget, tollat de egyszer még az iroda teknősét is haza vittem, de volt, hogy az egyik munkatársam villáját, vagy bögréjét vittem haza, olyan is előfordult, hogy a számítógép egerét vittem el.


A munkahelyem egy ideig fizette a pszichológust, igaz én nem láttam sok hasznát, mert egy év alatt nem sokra jutottunk, egyszerűen lenyugodtam, miután láttam, hogy elfogadtak ilyen h*lye szarkának amilyen vagyok.


Egész kicsi korom óta fennáll ez az állapot, ovis koromban az ovistársaim cipőit, vagy zoknijait vittem el, vagy bármit ami a többiekhez tartozott, bármit ami a kezem ügyébe került, hajgumik, gyurmák.


De most ezen az új ideiglenesen iszonyatosan pánikolok. Elmondjam nekik, vagy kezdjem újra a dilidokit?


2016. máj. 31. 00:28
 1/1 anonim ***** válasza:
Mondd el és keress egy jó pszichológust. A problémád bőven a gyerekkorodban gyökerezik, érdemes visszafejteni az okokat, megérteni azokat, majd feldolgozni. És még egyszer, erősítésképp: mondd el az új helyen, ha értelmes emberek, felfogják és nem lesz problémád.
2016. máj. 31. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!