Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Depresszios gyogyszerek...

Szofi51 kérdése:

Depresszios gyogyszerek hatasa? Mennyi ideig tart?

Figyelt kérdés
Egy könyvben olvastam (utánad a sötétbe, find you in the dark) aminek az egyik főszereplője depressziós volt, es valami gyógyszert szedett mert nagyon indulatos volt. Ettol tenyleg ugy érzik magukat az emberek mint a zombik es almosak tole? Meddig tart ezeknek a gyógyszereknek a hatasa?

2016. jún. 7. 19:04
 1/10 anonim ***** válasza:
Hát én szedek egy antidepresszánst. Mellékhatásként előjött: hányinger, fáradtság, sokat alszok főleg napközben, sokat ezsek és nagyon hízok
2016. jún. 7. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Igen, léteznek ilyen gyógyszerek.
2016. jún. 7. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Rengetegféle gyógyszer van és a depresszióknak is vannak különböző típusai, amire különböző gyógyszereket adnak, arról már nem is beszélve, hogy az egyéni érzékenység is nagyon változó, van akinek semmilyen mellékhatást nem okoz az adott gyógyszer, más meg teljesen kivan tőle.
2016. jún. 7. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Koszonom:) es ha beveszel egy gyogyszert meddig tart a hatása? Milyen időközönként kell szedni?
2016. jún. 7. 20:11
 5/10 anonim ***** válasza:
Folyamatosan és évekig.
2016. jún. 7. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
De 1 db gyógyszernek meddig érzed a hatását?:D
2016. jún. 7. 21:39
 7/10 anonim ***** válasza:
semeddig. 1 darab gyógvyszernek szinte nem is lehet érezni a hatását. Mivel ezt szedni kell és folyamatosan fejti ki a hatását kb 3 hét mire érzel valamit
2016. jún. 7. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Anyukámnak hangulatjavitot irt fel a pszichiater, ongyilkos lett tole...
2016. jún. 8. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ha nem muszáj, akkor el kell kerülni ezeknek a gyógyszereknek a szedését. A depressziót kiváltó problémát nem oldják meg, a mellékhatások viszont esetenként félelmetesek.
2016. jún. 8. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Egy gyógyszertől semmit nem érez az ember. Olyan 3-4 hét után jön a hatása, de az is változó, hogy mi történik.


Szedtem már olyan gyógyszert, amitől én is kicsit zombi lettem, állandóan alhatnékom volt, egyszer konkrétan szex közben aludtam be. Egy másik gyógyszernél szintén fáradtabb voltam, de ha este vettem be, akkor nem volt gond, könnyebben tudtam legalább aludni. Ugyanakkor vizesedést okozott, ami miatt 4 hét alatt 8-10 kilót híztam.


Egy harmadik gyógyszer pedig nemhogy elaltatott volna, inkább még idegesebb és feszültebb lettem tőle. Mellette pedig jött a kézremegés, a műszerem nem állt fel, a vizelés nagyon nehezen ment...


Általában a gyógyszerek hatása különböző idő alatt múlik el. Volt aminek hatását már pár nap után nem éreztem, de a legutolsóét még fél évvel később is. Sőt hallottam olyanról, akiben végleg elrontott valamit az a gyógyszer.

2016. jún. 8. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!