Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Állandóan szorongok, bizonytal...

Állandóan szorongok, bizonytalan vagyok. Mit tehetnék, hogy elmúljon?

Figyelt kérdés
A legtöbbször okkal, de sokszor ok nélkül is rámtör a félelem, olyankor gyomorgörcs, félelemérzet, félelem attól, hogy teljesen egyedül vagyok (nem fizikailag, hanem lelkileg) és nem vagy csak nagyon nehezen tudok megnyugodni. Recept nélkül kapható nyugtatókat, szorongásoldókat kipróbáltam, nem segített. Járok egy ideje pszichológushoz és annak ellenére hogy másban sokat segít, ezzel a félelemmel nem jutok előrébb. Mit tudnék tenni? Dolgozom, szeretem a munkámat, van párom is, szóval alpjaiban rendben vannak a dolgok, de magammal nagyon nem vagyok rendben ennek ellenére sem, folyamatosan jobb szeretnék lenni és jobban megfelelni magamnak és másoknak is.
2010. ápr. 11. 22:12
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Megfelelni magamnak és másoknak is" talán ez a kulcsszó. Ne akarj másoknak megfelelni,mert nem is lehet. Magad meg probáld elfogadni. Olyannak amilyen vagy :)
2010. ápr. 12. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ha ez ilyen egyszerű lenne.... Sok éve próbálom, de nem megy. Hogy kell csinálni? Te biztos jól tudod akkor....:) Amúgy magamnak sem tudok megfelelni, mert magamtól is tízszeres maximumot várok el.
2010. ápr. 12. 14:23
 3/5 anonim ***** válasza:
Menj el pszichiáterhez. Mond el a problémádat. Ő tud segíteni. Cipőt a cipőboltbol.
2010. ápr. 13. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Járj csak szépen a dokihoz,vagy menny terápiás foglalkozásokra!Magadnak felelj meg ne másoknak.

Felteszek egy kérdésr!

"Megfelelni másoknak"?mi az amiért nem tudsz megfelelni a "normális"embereknek?Vagy nagy gátlás,félelmek vannak benned vagy....arra idövel megkapod a választ!

2010. ápr. 14. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Na erre az a gyógyír, hogy amikor jönnek ezek a gondolatok, akkor megfogalmazod nagyon részletesen, hogy mit is érzel.

Akár le is írhatod a gondolataidat, hogy milyen gondolatok hatására jön elő ez a félelem/szorongás?

Mert az biztos, hogy valamilyen érzés váltja ki.

És akkor gondolkodj el rajta, hogy ennek mi lehet az oka?

Honnan eredhetnek ezek az érzések??

Nem tudom, sikerült-e érthetően elmagyaráznom...

2010. ápr. 15. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!