Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hipochonder vagyok és betegese...

Hipochonder vagyok és betegesen aggódok a gyerekeimért. Valaki hasonló helyzetben aki meggyógyult?

Figyelt kérdés
Kb egy tüsszentés vagy fejfájás miatt már halva látom őket lélekben. Volt valaki hasonló helyzetben, és sikerült úrrá lenni rajta? Milyen kezelés segített? Minden ötletet szívesen fogadok, mert embertelen ilyen állandó rettegésben élni. Ésszel tudom hogy feleslegesen aggódok, de az érzéseimen nem tudok változtatni.
2016. jún. 8. 12:53
 1/2 anonim ***** válasza:
A Hipochondia alapja a félelem. Először is, gondold végig mikor kezdődött ez, mi válthatta ki. Történt-e akkor veled valami. Utána tedd fel magadnak a kérdést, mitől félek? A legelső gondolat, ami az eszedbe fogjutni, az lesz a valós, utána márcsak az ego okoskodik. Már az egy nagyon nagy dolgo, ha felismered a félelmed okát. (ha gondolod nyugodtan írj rám)
2016. jún. 8. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
A haláltól félek, és főleg a gyerekeim halálától. Gyerekkoromban kezdődött, mikor elmesélték, hogy anyukám testvére 3 évesen meghalt, később láttam egy képet is róla a ravatalon. Szerintem ott szembesültem vele, hogy a gyerekek is meghalnak. Rettegek hogy a gyerekeim meghalhatnak.
2016. jún. 8. 14:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!