Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Érdemes tovább szednem a...

Érdemes tovább szednem a ripedont, van értelme vagy csak tüneti megoldás?

Figyelt kérdés

Szerintem csak tüneti megoldás.

Nélküle: esténként nehezen alszom el, ha becsukom a szemem ilyen lények villannak be ha kinyitom akkor eltűnnek, ez nem állandóan, de vannak ilyen periódusok. Félálomban meg hangokat hallok. Azt sem mindig. Majdnem mindennap alvásparalizis.

Ami nem alvással kapcsolatos dührohamok, rossz gondolatok, agressziv gondolatok, kényszerek (bár azokat szerettem).

Mikor szedem akkor ezek nincsenek.

Gyógyszerrel: álmosság egész nap, nehezen kelek fel, tompaság, szédülés, üresség érzés, semmi sem érdekel, gyors szivverés.

1 mg-ot szedek jelenleg ami kis dózisnak számit.

Az orvosom szerint pszichotikus állapotban voltam. Nem hallucináltam, tudtam mi a valóság, nem kerültem pszichiátriára.

Mindenáron rám akarja erőltetni a skizofréniát de még nem adta ki, szerintem nem igazán jellemző rám. Szemályiség zavart is mondott, az lesz inkább az igaz, mint a skizofrénia.


Egyszer kipróbáltam hogy elhagyom a gyógyszert magamtól, hát vsszajöttek azok amiket felsoroltam. Újra elkezdtem szedni megint egy hónap mire beállt, most épp jó. De rájöttem, hogy ez egy csapda. Tehát mindössze tüneti megoldás ez, tehát szedhetem örökre, ezt meg nem akarom.

Ha az orvoson múlna már 3 mg-ot is szednék vagy többet. Nem hagytam sosem, egyszerűen nem szedtem be a nagyobb adagokat. Persze mindig megmondtam őszintén, sosem hazudtam ebben és nem is akarok.


Most gondolkozom hogy abbahagyom az egészet. Mit tegyek? Van értelme ennek egyáltalán?



2016. jún. 13. 20:35
 1/3 anonim válasza:
Én skizofrén vagyok és amikor abba hagytam,a gyógyszerek szedését rá úgy körülbelül két és fél hónap múlva vissza jöttek a tüneteim főleg hallucinációk annyira zavartak hogy egyszerűen nem tudtam reálisan gondolkodni,öngyilkosság járt a fejemben.Utána átállítottak injekcióra persze úgy egy évig a legmagasabb dózist kaptam utána lecsökkentették a felére.Megtudlak érteni én is mióta újra kezelnek gyógyszerekkel egyszerűen érzelmileg sivár vagyok,lassú felfogású nehezen tanulok meg új dolgokat,de ha nem kapnék rá gyógyszert vissza jönnének a tüneteim.Most úgy vagyok vele hogy elfogadom hogy kell a gyógyszer és próbálom kieszközölni a pszichiáteremnél hogy a lehető legkisebb dózis kapjam.Neked is ezt javaslom.Szed de a legkisebb adagot mint fent tartó dózisként.
2016. jún. 23. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Most már nem szedem, az orvos szerint sincsenek nem voltak olyan brutális tüneteim mint egy igazi skizofrénnek
2016. jún. 23. 09:43
 3/3 anonim ***** válasza:

Ez már sokadik kérdésed, amit felteszel a témában. Úgy tűnik elhatároztad magad, hogy abbahagyod, csak kell valaki (és ez éppen a gyk-s anonim nép lenne?), akir rábólint a döntésedre.

Szerintem az orvos utasításait felülírni önkényesen nem érdemes, de ezt már többször leírtam.

Ha nem hiszel az orvosodnak, menj el egy másikhoz. Gyógyszert azért is szedünk, hogy megfelelő állapotba kerüljön az egyén a pszichoterápiára, és hogy ne jelentsen közvetlen veszélyt önmagára vagy a környezetére. Amit leírtál, abból úgy tűnik, te inkább akarod, hogy ezek a tünetek fennmaradjanak. Amíg nem jelent számodra elég nagy gondot, a feje tetejére is állhat az orvosod, úgysem fogja tudni megváltoztatni a döntésedet.

2016. jún. 24. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!