Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit jelent, ha egy borderline...

Mit jelent, ha egy borderline teljesen ellök magától, de közben mindenki mással normális?

Figyelt kérdés
Egyik napról a másikra lett ilyen. Teljesen semmibe vesz, beszélni sem hajlandó velem. Mintha nem is kérdeznék tőle semmit, elengedi a szavaim a füle mellett.
2016. jún. 24. 22:40
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Pár nap múlva változni fog. Aztán megint kezdődik elölről. Ez egy bordernél teljesen "normális".

(Exemnél háromnaponta volt a "váltás".)

2016. jún. 25. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Vagy azért lök, hogy érzelmileg zsaroljon, vagy túl közelinek érzett téged. De olyat is ismertem, akinek az volt a szeretetnyelve, hogy felb...szta a párját, hogy az foglalkozzon vele.
2016. jún. 25. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
100%
Vagy valaki más felidegesítette de rajtad tölti ki... Vagy csak ilyen kedve van... Sok mindenert lehet ilyen, én is szoktam, de én több emberrel csinálom, de akkor megmondani nem tudnám nekik miért
2016. jún. 25. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
20%
Tényleg jól divatba jött a borderline. Minden 2. ember személyiségzavaros mostanság,és még dicsőség is ezt a stigmát viselni. Mint régen az emo hullám. Talán egyszer ez is lecseng...
2016. jún. 25. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
#4 A mentális egészség topikban vagyunk. A borderline elég sok mindenkit érint, mert nem csak magát a beteget de a hozzátartozókat is nagyon próbára teszi. Emellett valaki valószínűleg többször is feltesz kérdést a saját/párja állapotáról, főként ha ismerkedik még ezzel a zavarral.
2016. jún. 25. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

# 4: Eddig is kb. minden 2. ember személyiségzavaros volt, csak nem volt róla tudomásuk. Pont azért személyiségzavarosok ennyien, mert már a szüleik is azok, a nagyszüleik is, stb. stb.

Attól, hogy valakinek nincs címkéje, még bőven lehetnek problémái...

2016. jún. 25. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Mindenesetre aki már tudja magáról, hogy személyiségzavaros, az nagyobb eséllyel tesz is ellene, míg azok, akik hátradőlnek, hogy "velem semmi gond nincs", azoknak csak a környezete szenved.
2016. jún. 25. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Értem az érveiteket,de miért épp borderline mindenki? Hol vannak az antiszociális,hisztrionikus,dependens,nárcisztikus betegek? Az ő környezetük ugyanúgy szenved,mint a borderline környezete. Mégis ebbe a kategóriában a keresőbe beírod,hogy pl. "hisztrionikus", vagy beírod,hogy "borderline", az első esetben alig lesz találat,míg a másik esetben több oldalnyi találat lesz,csak ebben a topikban. Ezek szerint ennyivel több borderline személyiségzavaros él,mint mondjuk antiszociális,vagy hisztrionikus? Nem értem. Sokan szerintem önmagukat diagnosztizálják,egy felkapotz kórképpel. Nem azt állítom,hogy ebben a témakörben nincsenek valós bpd betegek,mert vannak. De hogy minden 2. kérdésben szereplő egyén borderlinenak nevezi magát,ez már tényleg egy divathullám. Nézzétek a kérdéseket,sokszor kiderül,a kérdést feltevő csak feltételezi magáról,barátjáról,barátnőjéről,hogy border. Tehát megy az ön- és mások diagnosztizálása ezerrel. Ezért írtam,hogy divat és menő lett borderlinenak lenni.
2016. jún. 25. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Értem, de nem látunk pl e mögé a kérdés mögé, és csak feltételezzük, hogy a kérdezőnek alapos oka van feltételeznie a kedves borderline akárkijéről hogy az valóban az.

Egyébként azért is borderline most mindenki, mert hirtelen jobban foglalkozunk a témával, benne van lassan a közgondolkodásban. Pár éve a nárcisztikus személyiségzavar volt soron, most a bordi.

2016. jún. 26. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!