Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szorongásra és enyhe depresszi...

Szorongásra és enyhe depresszióra kaptam antidepresszánst (Fevarin). Egy hete szedem, de szinte rosszabbul vagyok. Van még rá esély, hogy hatni fog?

Figyelt kérdés
2016. jún. 26. 10:49
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
31%
Gyógyszerek helyett rengeteg más megoldás létezik ilyen problémákra, ráadásul mellékhatások nélkül. Nézz utána, szerintem jobban járnál. :)
2016. jún. 26. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Járok pszichoterápiára is, szedek vitaminokat, meg omega 3-at, de úgy érzem, kell a gyógyszer is:(
2016. jún. 26. 11:06
 3/23 anonim ***** válasza:
71%
Antidepresszáns esetében ez mindig így működik. A gyógyszered már hat is. Ezt érzed. Az lenne a baj, ha nem éreznél semmit. Különben olvasd el a tájékoztatót, ha nem hiszed el.
2016. jún. 26. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
23%
Nem értem mire jó az, ha az ember begyógyszerezi magát... Itt a nyár, a jó idő, ki lehet menni a szabadba, már az is nagyon jót tesz a hangulatodnak. Vagy ha van kutyád /macskád játssz vele, az is javítja a kedélyállapotod. Mehetsz bicajozni is például egy erdőbe, vagy bárhova, hallgass vidám, pörgős zenét, az is felvidít. Ha vannak barátaid, menj el velük valahova, csinálj olyan dolgokat, amik örömet szereznek neked! :) nem kell ezt meg azt szedni, cselekedni kell
2016. jún. 26. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Sajnos ez a generalizált szorongás összetettebb dolog. Nincs kedvem elmenni itthonról, mert nem érzem jól magam. Félek, hogy rosszul leszek, ráadásul nagyon meleg van. Próbálom magamat feldobni zenével, de az is csak egy ideig tart:( De aranyos vagy, köszönöm a tippeket!
2016. jún. 26. 12:02
 6/23 anonim ***** válasza:
Én max. egy hónapig szedtem, utána inkább leálltam vele (orvossal egyeztetve). A terápia segített, nem a gyógyszer.
2016. jún. 26. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, Te miért hagytad abba a gyógyszert? Hasonló problémára szedted?
2016. jún. 26. 14:01
 8/23 anonim ***** válasza:
Igen, depresszióra kaptam (bár állítólag inkább kényszerbetegségre adják a Fevarint). Nálam egyfajta "mű" jókedvet okozott, de közben belül ugyanolyan rosszul voltam. És mivel éreztem a hangulatom és a megnyilvánulásaim közötti nagyon éles ellentétet, ezért a gyógyszer csak arra volt jó, hogy folyamatosan emlékeztessen a problémáimra.
2016. jún. 26. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
41%
Kérdező, én ezt letenném a helyedben! Rengeteg probléma melegágya a sok antidepresszáns, kezdve a hajhullástól, a spermaszám csökkenésig (férfiaknál). Ez nem kamu. Csak épp erről nem fognak tájékoztatni. :) Van ezer egyéb megoldása is annak, hogy kezeld a depressziódat. Nem ártana egy kis vitaminpótlás sem, mert az is okozhat ilyen tüneteket (Kalcium+Mg+K-, és D-vitamin-> ezeket szedd együtt).
2016. jún. 26. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

Még annyit hozzátennék, hogy sok évvel ezelőtt szedtem a Fevarint, pszichiáter írta fel, aki párhuzamosan terápiával is kezelt. Sajnos a terápia mindössze három hónapig tartott, én még szívesen folytattam volna, de a pszichiáter nem tájékoztatott a lehetőségeimről teljes körűen. Ennek ellenére a terápia után az életem nagyon nagy fordulatot vett és hosszú évekre sínre tett. Csakhogy a mélyen gyökerező problémák maradtak, így sok évvel később újra a gödör alján találtam magam.

Ekkor a korábbi tapasztalataim miatt eszemben nem volt pszichiáterhez fordulni: kimondottan pszichológust kerestem, aki gyógyszer nélkül kínál TARTÓS megoldást. Ekkor hosszabb és mélyebb terápiát folytattunk, egyetlen szem gyógyszer nélkül jöttem ki rövid idő alatt a depresszióból és a terápia tartós és gyökeres személyiségbeli változásokat eredményezett, amiket hosszú távon is hasznosítani tudok az életemben.

Szóval egy jó szakember százszor többet ér, mint a gyógyszer, nekem ez a tapasztalatom.

2016. jún. 26. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!