Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez a gondolat az agyamra mehet?

Ez a gondolat az agyamra mehet?

Figyelt kérdés
Már elég régóta kísért egy gondolat, nem folyamatosan gondolok rá, hanem csak úgy néha teljesen váratlanul bevillan. Félek, hogy őrültnek fognak tartani, ezért nem akarom elmondani senkinek, mert én magam is tudom, hogy az egész egy tévképzet. Szóval az van, hogy ilyenkor azt hiszem, vagyis 100 százalékosan tudom, hogy az összes ember életét előre eltervezték a Földön. És nem csak az életét, hanem a gondolatainkat is mind-mind irányítják. Az irányítót nem tudom pontosan meghatározni, hogy ki/mi lehet, de nagyon félek még rá gondolni is, kiráz tőle a hideg. És ebben a gondolatmenetben mindig eljutok oda, hogy ez a gondolatom is hazugság, mert nem én gondolom valójában. Nem tudom, hogy ez érthető-e. De most is pl. arra gondolok, hogy ezeket a szavakat valójában nem én akarom leírni, mintha valaki irányítana, szóval tudom, hogy ez tiszta kattantság. Mert akkor ugye, aki elolvassa...Ezt leszámítva semmi problémám nincs, mondhatni teljesen átlagos az életem.

2016. júl. 7. 17:00
 1/5 anonim ***** válasza:
Ne gondolj ilyen sokat az emberiség fontosságáról. Pont leszarják hogy mit gondol egy (csak példa kedvéért) tinip*csa a plázában egy cipőről. Ha mindenkit irányítana az a valaki nem lennének konfliktusok, mert magával nem fog veszekendni az a szerencsétlen. Nem vagyunk mi olyan fontosak a világban, hogy irányítsanak, ugyanis nincs számottevő cselekvésünk a világmindenségben. Még a naprendszerünk is csak egy porszem. Túl sokat képzelsz belénk.
2016. júl. 7. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem tudom, de mi van, ha valakinek ez szórakoztató lehet? Hogy fogalmunk sincs, hogy irányítanak minket. Nem tehetek róla, egyszerűen ez jut az eszembe. A konfliktusok is csak irányítottak, mert az embereknek ez az elmélet szerint nincsenek saját céljaik, az a bizonyos valaki számára pedig mindegy, hogy mi lesz az emberiséggel (ezt most csak úgy leírtam, nem tudom, hogy számít-e neki).
2016. júl. 7. 17:18
 3/5 anonim ***** válasza:

Ez nem tévképzet, mert tudod, hogy "nem igaz" (legalábbis a szó szoros értelmében, nem a valóságunk része), de még nem is kényszerképzet, hanem egy filozófiai gondolat, hogy egy Nagy Álmodó képzel minket, sokan foglalkoztak vele a történelem során.

Természetesen az, hogy vannak konfliktusaink, még nem bizonyíték semmire, hiszen egy regényben is vannak konfliktusok, pedig azt is egyetlen valaki "álmodja", aki abban a világban mindenható.

Viszont gondolj bele: egy regény szereplői soha nem gondolkodnak az íróról. (Ez sem igaz, van ilyen regény, de ezzel most nem gyötörlek. :)

Most jön a csavar: tegyük fel, hogy a Nagy Álmodó nem csak egy másik, véges lény, aki csak saját álmában mindenható, hanem maga a világmindenség Teremtője, aki végtelen, abszolút mindentudó és mindenható, ő a mindenek forrása, a végső, okozatlan okozó, és rajta túl nincs semmi. Ha ez így van, akkor szemben egy regényíróval, aki mondjuk kohászokról ír, pedig soha nem dolgozott kohászként, a Végső Nagy Álmodó nem tud más "nyersanyagot" használni a történethez, mint önmagát, vagyis önmagáról mesél önmagának, önmagát álmodja bele a Teremtésbe. Vagyis mi az álom és az álmodó is vagyunk egy személyben, mi képzeljük önmagunkat, és valójában mind egyek vagyunk, a Végtelen Egy végtelen variációi, amelyek legvégül mégis Egyek.


:D


Üdv a filozófia világában!

2016. júl. 7. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Hűha, nem semmi amit leírtál kedves utolsó, de értem a lényegét. Azon még nem igazán mertem gondolkodni, hogy ez a valaki, a Nagy Álmodó, ahogyan nevezed az egyetlen ilyen irányító-e vagy hogy véges-e. De most hogy mondod, ugye ez egy földön kívüli intelligenciát feltételez. Én nem tudom kizárni, hogy csak egy bizonyos valaki irányít bennünket, mármint ezt tényleg senki nem tudhatja, most én úgy érzem, hogy egy ilyen Nagy Álmodó van, de a világegyetem végtelen, tehát akár több is lehet belőle.

"a Végső Nagy Álmodó nem tud más "nyersanyagot" használni a történethez, mint önmagát, vagyis önmagáról mesél önmagának, önmagát álmodja bele a Teremtésbe. Vagyis mi az álom és az álmodó is vagyunk egy személyben" erre azt tudom mondani, hogy mi van, ha ő akarja, hogy ezt gondold? Tényleg hogyha ő végtelen, tehát hogy mindig is létezett és létezni is fog akkor tulajdonképpen semminek nincs értelme számára.

2016. júl. 7. 19:28
 5/5 anonim ***** válasza:

Igen később, talán évek, évtizedek múlva valóban az agyadra mehet.

Az a valami ami irányít az az agy oxigénellátása. Ha agysejtjeink kevesebb oxigént kapnak,-gyengül a vér áramlat,- álmosak leszünk és elalszunk. Ébredéskor azon agyterületek ébrednek elsőként, amelyek szükségesek a napi feladataink ellátásához. Ha agyunk nem kap elegendő oxigént,-mert vérünk oxigénfelvevő képessége korlátozva van,- agyunk bizonyos részei alvó üzemmódban maradnak. Ez az alapja a gondolkodásunknak, a gondolkodás módunknak. Ez átmehet ilyen üldöztetési mániába is.

Tehát nem Te vagy rosszul kitalálva, hanem az agy oxigénellátottságából kifolyólag, a természet játszik veled ilyen faramuci módon! Az érzékeinket, érzékszerveinket a végtelenségig nem lehet átverni. A gondolkodásunk alkalmazkodik hozzájuk.

2016. júl. 7. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!