Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Felnőttkorban lehetséges...

Felnőttkorban lehetséges ADHD-s diagnózist kapni pszichiáternél? Normál felnőtt pszichiáter diagnosztizálhatja, ill. irhat fel rá gyógyszert?

Figyelt kérdés
Arra gyanakszok hogy figyelemzavarban szenvedek a tanulási nehézségeimről dyscalculiámról papír van de az ADHD-vel soha sem törődtek és nem mondták. A továbbtanulásomhoz szükséges lenne a gyógyszer. Az ADHD-ban szenvedő gyerekek semmire sem tudnak odafigyelni vagy csak arra tudnak figyelni ami érdekli őket? Én azt hallottam hogy felnőtt pszichiáter csak OGYEI engyedéllyel irhat fel Ritalint abból meg az országban kevés van. Felnőtt pszichiáter diagnosztizálhat ilyen problémákkal fordulhatok hozzá?

2016. júl. 15. 20:17
1 2 3
 1/27 A kérdező kommentje:
Nem szeretnék felmenni Budapestre a Semmelweis klinikára hanem helyi pszichiáternél szeretnék diagnózist szerezni minél előbb lehetséges ez?
2016. júl. 15. 20:20
 2/27 A kérdező kommentje:

[link]


"A Ritalin LA-t csak magatartászavar kezelésében jártas szakorvosok rendelhetik. Ezek a szakorvosok a további kezelését is nyomon követik. Alapos kivizsgálás szükséges. Ha Ön felnőtt és korábban nem kezelték, a kezelőorvos teszteket fog elvégeztetni, melyek igazolják, hogy Ön gyermekkora óta ADHD-ban szenved. A kezelési programokkal és gyógyszerrel az ADHD jól kézben tartható."


Ezek szerint akkor normál pszichiáter is felírhatja?

2016. júl. 15. 20:33
 3/27 anonim ***** válasza:
100%
Igen, felírhatja, sokaknál diagnosztizálnak felnőttkorban figyelemzavart, úgyhogy nem vagy egyedül a dologgal, és a pszichiáter sem fog rád furcsán nézni.
2016. júl. 15. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:
Honnan tudod? hol hallottad ezt, netán te is ADHD-s vagy és felnőtt pszichiáternél kaptál diagnózist?
2016. júl. 16. 10:42
 5/27 anonim ***** válasza:
Nem, nem vagyok érintett, de találkoztam már több felnőttkori adhds-sal, akik a gyógyszerüket jöttek felíratni.
2016. júl. 16. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim válasza:
Én ADHD-s vagyok és kapok ritalint de csak a semmelweisen lehet :(
2016. júl. 26. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:
Miért csak a semmelweisen?
2016. júl. 31. 18:14
 8/27 anonim ***** válasza:
90%
A pszichodokim azt mondta nekem, hogy az ADHD nem létezik.
2016. aug. 26. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:
Hát képzeld el létezik! Lehet hogy aki alkotta először ezt a diagnózist halálakor mondta, hogy tökéletes példa a kitalált betegségekre DE, később megvizsgálták a figyelemzavaros hiperaktivakat EEG-vel vagy valami agyat vizsgáló eszközzel kimutatták kevés a dopamin és noradrenalin jelenléte az agyukban! az igazolja. Akkor vajon a depresszió is kitalált betegség?
2016. aug. 26. 12:00
 10/27 anonim ***** válasza:
100%
A pszichodokik valszeg a saját véleményét mondta, nem a tudomány álláspontját ebben a kérdésében.
2016. aug. 26. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!