Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Felnőttkorban lehetséges...

Felnőttkorban lehetséges ADHD-s diagnózist kapni pszichiáternél? Normál felnőtt pszichiáter diagnosztizálhatja, ill. irhat fel rá gyógyszert?

Figyelt kérdés
Arra gyanakszok hogy figyelemzavarban szenvedek a tanulási nehézségeimről dyscalculiámról papír van de az ADHD-vel soha sem törődtek és nem mondták. A továbbtanulásomhoz szükséges lenne a gyógyszer. Az ADHD-ban szenvedő gyerekek semmire sem tudnak odafigyelni vagy csak arra tudnak figyelni ami érdekli őket? Én azt hallottam hogy felnőtt pszichiáter csak OGYEI engyedéllyel irhat fel Ritalint abból meg az országban kevés van. Felnőtt pszichiáter diagnosztizálhat ilyen problémákkal fordulhatok hozzá?

2016. júl. 15. 20:17
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
11%

te jézus úr isten, eszedbe se jusson a ritalin, teljes horror, amit ezek képesek művelni.


naná h arra figyelsz, ami érdekel, mi ebben a fura? az egy másik kérdés h a pszichiátered éppen honnan kapja a %-ot, de azért könyörgöm, ennyire könnyen ne essünk már áldozatul a gyógyszermaffiának.

2016. dec. 7. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
66%
Majd amikor neked lesz ilyen problémád, és meg keseríti az életed gyerek korod óta, akkor beszélj lelkesen gyógyszer maffiáról te retardált
2017. jan. 22. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
23%

hát már bocs, de pedig az. és kábszerrel mérgezni egy gyereket hosszú évekig még durvább ...

sajnos nagyon divatba jött ez az ADHD, de az a "pszichodoki" mondta jól, aki szerint nem létezik. vigyétek a gyereket sportolni egyebek, és megsúgom, egy gyerekkel pont az lenne a probléma, ha "jó" lenne, sőt, na az tényleg komoly aggodalomra adhatna okot.


a dopamin és a noradrenalin ??? hmm ez izgi, és mégis hogy mérték meg? EEG-vel tuti nem ... de MR-rel se.


jaj édes jó istenem, emberek csak egy kis józan ész kéne, semmi más, ezeket az őrületeket meg felejtsük már el. tudom, nagy üzlet, de mégis emberi életek múlnak rajta

2017. jan. 22. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
82%

1. A dopamin- és noradrenalin értéket a vizeletből lehet kimutatni.

2. Itt nem gyerekekről van szó (akik tényleg izegnek-mozognak, ezért nem biztos, hogy hiperaktívak), hanem felnőttekről, akik tudják magukról, hogy valami nincs rendben.

Szóval az ADHD létezik!

3. Az ADHD-s arra sem tud figyelni, ami érdekli. Egy oldal szöveget 10-szer kell elolvasnia.

Eredeti kérdésre válaszolva: nem minden pszichiáter írhat fel Ritalint. El kell menni oda, ahol foglalkoznak felnőttkori ADHD-val! (Megéri...)

2017. jan. 24. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
91%

Nem mellesleg a kezeletlen adhd-sok 70%-a lesz később szerfüggő.

Ezen kívül rendszerint szednek össze depressziót, erős szorongást, személyiség zavart is akár.

Lesznek alul iskolázottak, és lesznek rossz családi körülményeik. Lehetne ezt ragozni, csak éppen felesleges. Te hallottál valamit valami buta pszichiátertől vagy akárkitől, megesik... Én is hallottam már sok blődséget tőlük képzeld. Az interneten meg olvasgathatod a gyógyszer maffiás fszágodat, nem lesz attól még nagyobb hitele a hülyeségednek. Én meg azt olvastam, hogy jönnek a gyíkemberek, oszt mind meghalunk...


Tipikusan az az idóita vagy, aki minden nyugtatós kérdéshez oda írja, hogy FÚJ NYUGTATÓ FÚJ


Antidepishez FÚJ ANTIDEPI FÚJ


Ritalinhoz meg FÚJ RITALIN FÚJ


Bszdmeg? Rtardált vagy, vagy mi a bajod? Fel sem fogod szerintem, hogy körülötted hányan használnak olyan gyógyszereket, amikben olyan anyag van, amit mások meg rekreációs céllal fogyasztanak. Na és aztán? Mikor 2000ben locsoltad a pszeudoefedrines gyógyszert az orrodba, hogy ne legyél taknyos, akkor is ezt ordítoztad? Hogy fúj pszichostimuláns, jajj nekünk, drogozunk? Kapjál már a fejedhez bszdmeg


Nem kevés ember a világon köszönheti azt, hogy normálisabb lett a gyermek kora, és akár a felnőtt léte is a methylphenidatenak, nomeg az amfetaminoknak. Családok lettek élhetőbbek. Fel tudod fogni? Neked könnyü azt látni, hogy egy adott %-nál szarul sült el, és ordítozni bszod. Tudod hány embert tett tönkre a paracetamol? Tudod hány embert tett tönkre antibiotikum? Immunszupresszáns? Gyulladáscsökkentő? Na látod. Ne legyél barom, utoljára kérlek meg rá.

2017. jan. 25. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
100%
Engem a pszichiáterem elküldött a Semmelweisre,ő nem diagnosztizálta.1 évet kéne kb.várnom,annyira sokan várnak időpontra.Nekem csak most merült fel az ADHD gyanúja,érzelmileg labilis személyiségzavar és depresszió diagnosztizálása után,szóval igaza lehet az utolsó válaszolónak.
2017. jan. 26. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
0%
jaj nekem ... nagyon fáj, de nagyon :(
2017. jan. 26. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
57%

#16. válaszoló!

Itt is foglalkoznak felnőttkori ADHD-val:

[link]

Magánrendelő, a kezelés nem olcsó, de akár már holnap mehetsz is hozzájuk! (Nem kell 1 évet várni.)

2017. jan. 26. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
52%
Köszönöm,ezt a rendelőt én is megtaláltam.Ha nem találok TB támogatottat,elmegyek ide.
2017. jan. 26. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
100%

16-os. Vigyázz, mert egy borderline ugyan úgy tehet impulzívvá, hiperaktívvá, és akár figyelemzavarossá is.

Nem biztos, hogy ADHD-d van, nem biztos, hogy mondjuk bordered, de lehet mind a kettő is.


Ugyan ez van velem is, kiskoromban elhagytam a fejem is, mostanra meg egy érzelmi kártyavár lettem, szorongok, depizek, hírtelen vagyok, sírok-nevetek, szeretek-utálok, minden bajom van kb.

2017. jan. 28. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!