Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit lehet ez ellen tenni? Mi...

Mit lehet ez ellen tenni? Mi lehet a megoldás? Volt már valaki így? (többi lent HOSSZÚ. )

Figyelt kérdés

Na szóval 17 éves vagyok és még 5 éves koromban elektív mutizmust állapítottak meg nálam (előtte semmi bajom nem volt szüleim szerint). Most néha érzem hogy jó lenne valakivel beszélgetni a családon kívül de nem megy nincs elég erőm ahhoz hogy akár egy ismerősnek is köszönjek vagy bármit mondjak neki vagy előtte. Az alkohol segít mert ha iszom 1 sört akkor már beszélek mások előtt (de nem velük) de ez is ilyen 1-1,5 óráig tart utána meg csak szégyenlem magam.. érzem h jó lenne pl haverokkal beszélgetni akiknek már az eget is lehazudom miért nem beszéltünk még mióta ismerjük egymást de nem megy félek attól mit szólnak mások és hasonló. Egyszerűen nem tudom mit tehetnék hogy jobban legyek és végre annyira összekapjam magam hogy egy normális 17 lassan 18 éves életét élhessem én is. 8. után befejeztem az iskola tanulmányaimat is annak ellenére hogy felvettek mérnöki szakra de elég volt 8 évig szenvedni az általánosban hallgatni mások piszkáló bántó szavait azóta szinte sehova sem játok itthonról bele vetettem magam a számítógépes játékok világába és azóta csak még rosszabb lett azóta még annyira sem szeretnék emberek között mutatkozni sajnos :( ebből viszont azt szűröm le hogy azért játszom hogy más emberekkel kapcsolatba kerüljek ugyan is csak olyan játékok érdekelnek aminek van multiplayer része is és vannak magyarok esetleg angolok hogy beszélgetni tudjak velük. Mi lehet erre a megoldás? Van kiút ebből?


Előre is köszönöm a válaszokat és hogy végig olvastátok a bajomat! :)



2016. júl. 15. 20:59
 1/5 anonim ***** válasza:
Gondolom a szorongás miatt nem szólalsz meg, esetleg szégyelled magad, hogy esetleg valami butaságot fogsz mondani?
2016. júl. 15. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én is ilyen voltam, nem mertem emberekkel kommunikálni, ha mégis muszáj volt valakivel beszélnem, nem néztem a szemébe. Nem mertem. Oviban megállapították,hogy zárkózott természetű vagyok. 19 évesen elmentem eladónak, ahol naponta több száz emberrel kellett kommunikálnom, nagyon jól ment a bolt. Megállás nélkül kiszolgáltam az embereket. (Pékségben) Ettől olyan közvetlen lettem, hogy már nincsenek ilyen gondjaim, sőt kifejezetten jó a kommunikációs képességem. 8 általánosom van. Nem tudtam elvégezni a középiskolát, csak két évet jártam, mert az anyagi helyzetünk nem tette lehetővé. Mégis mindig találtam szuper munkahelyet és sikeresnek érzem magam, még sehonnan nem rúgtak ki, csak szülês miatt kellett a munkahelyektől megválnom. Aztán amíg gyeden voltam, megszűnt a munkahely, ezért kellett újat keresnem.
2016. júl. 15. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező! Ha bp-i vagy, tudok ajánlani remek szakembert, aki segíthet a szorongás oldásában!
2016. júl. 16. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Másodiknak üzenem:

Próbálkoztam vele tegnap hogy na akkor majd valakivel szóba állok el is mentem egy forgalmas helyre köszönt egy idősebb néni minden rőmet össze szedtem és köszöntem én is utána haza is jöttem szégyenkeztem azon gondolkoztam hogy mit gondolhat milyen hülye hangom volt vagy ilyeneken :(

Tudom ez másnak természetes dolog hogy beszél idegenekkel de nekem nem megy csak a családommal abból is a szűk családi körrel beszélek. Sokan lebunkóztak már hogy nem szólok vissza ha szólnak, ha valaki szól inkább úgy teszek mint ha nem lenne jó a hallásom nem fordulok hátra mert tudom ha hátra fordulok ha szólnak megint csak én leszek a bunkó meg a tuskó :(


3.nak üzenem nem vagyok Pesti vidéken élek.

2016. júl. 19. 12:47
 5/5 anonim ***** válasza:

Érdemes lenne pszichológusokhoz járni. Emellett a Vadaskertet is tudom ajánlani: [link] 18 évesig fogadnak embereket és elvileg a szállás és étkezés ingyenes.


Nekem is ez a problémám a mai napig, viszont már az egyetem a célom így 19-20 évesen.

Privátot is írhatsz, ha esetleg érdekel.

2016. aug. 13. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!