Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez már alvászavarnak számít?...

Ez már alvászavarnak számít? Hogyan változtassam meg a bioritmusomat?

Figyelt kérdés

Sajnos éjjeli bagoly típus vagyok, későn fekszem és későn kelek, nekem az a kényelmes. Most viszont munka miatt hajnal 4-kor kellett kelnem, így korán le kellett feküdnöm az este, de persze csak forgolódtam órákon keresztül az ágyban, így aludtam vagy 4-5 órát.

Mikor délután hazaértem, majd szétrobbant a fejem és nagyon álmos voltam, de hiába, akkor tettem-vettem még, mígnem most estére már nyoma sincs az álmosságnak, megint fent tudnék lenni hajnalig, és így tovább...Ördögi kör.


Hiába mondták, hogy majd megszokom ezt a ritmust, és átáll a szervezetem, egyszerűen nem megy.

Hiába vagyon totál kimerült, akkor sem tudok elaludni időben, hiába keltem hajnalban...Viszont délután simán be tudnék aludni, csak akkor meg aztán tényleg nagyon kaotikus lenne a napirendem.


Mit tudnék tenni a könnyebb elalvás érdekében?


Előre is köszönöm a válaszokat!



2016. júl. 18. 22:36
 1/3 anonim ***** válasza:
Elalvási zavar. Ha egy hónapnál tovább fennállnak a tünetek, menj el háziorvoshoz vagy pszichiáterhez, kapsz rá gyógyszert.
2016. júl. 18. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Á, ez nem átmeneti, hanem alapból ilyen.

Valami nem gyógyszeres ötlet nincs esetleg?

Jobb szeretném anélkül megoldani.

2016. júl. 18. 23:42
 3/3 anonim ***** válasza:
Egyes vagyok. Gyógyszer nélkül is megoldható, csak lényegesen hosszadalmasabb. 15 percenként feküdj le egyre korábban. Tehát pl. holnap 15 percenként korábban. Mikor ez beállt, újabb 15 perc és így tovább, míg a kívánt időt el nem éred.
2016. júl. 19. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!