Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az mennyire normális, hogy...

Az mennyire normális, hogy ennyire irányít apám?

Figyelt kérdés

nyugiban fekszek az ágyban, és beront azzal, hogy öltözzek át pizsamába. Meg hogy "ne kezdjem".

Kérdem, most mit tettem?

-azt hogy nem veszed át a pizsamát. 10 perc múlva jövök, leellenrőrzöm.-


20 éves lány vagyok. Különösebb probléma soha sem volt velem. Idén költözöm. De szerintem ez nem normális, és ezen kívül még rengeteg ilyem dolog kerül megszólásra.

Mi lehet vele a baj?


2016. júl. 23. 00:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Ezt komolyan kérdezed? Elvileg felnőtt vagy, NAGYON nem normális, amivel nem azt mondom, hogy gyermekkorban az.

Engem 2 évesen sem tudott irányítani senki...


Mi van, ha nem veszed át a pizsamát, zárod az ajtót s akár hajnali 7-ig játszol a gépen? 20 éves vagy, nem 2.

Ha meztelenül kezdesz aludni, azt is le akarja vajon ellenőrizni? Ezt mondjuk megkérdezném tőle.

2016. júl. 23. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Igen.

Olyan dührohama van attól, hogy nem öltözök át 10 előtt, mintha drogoznék.

2016. júl. 23. 00:31
 3/12 anonim válasza:
Ha ez van, akkor szerintem sürgesd a költözést!! Felnőtt nő vagy, én a helyedben nem tűrném -bár fiú vagyok:D-.
2016. júl. 23. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Nem csak ez.

Mikor menjek kezet mosni, ne vakard már az orrod, menj zuhanyozni, ne légy fent estig, elmegyek leellenőrzöm, éjszaka már nem ehetsz. Elveszem a telefonod, ha fent leszel éjszakáig.

:(

2016. júl. 23. 00:35
 5/12 anonim válasza:

Nekem ezt anyum szokta, bár én csak 15 vagyok, úgyhogy megértem, hogy miért csinálja, ez a dolga :)


De a Te esetedben, 20 évesen már felnőtt vagy. Azt teszel, amit szeretnél. Szerintem ez nem normális :(

2016. júl. 23. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Ez abszolút nem normális. Egyedül nevel? Ha nem, édesanyád mit szól hozzá?
2016. júl. 23. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Elváltak. Anyám lazább, de kb hasonló.

Nem lehet így élni. És ha el is mondom valakinek, annyit mond, hogy "sajnálom, jó lesz az".

Megszomorító, nem tudom, kihez forduljak segítségért. Az emberek többsége nem méri fel a problémák súlyosságát.

2016. júl. 23. 01:44
 8/12 anonim ***** válasza:

Bár az én szüleim ennél kicsit enyhébbek, megpróbálom átérezni a helyzetedet. A helyzeteden a mielőbbi költözés sokat fog lendíteni, de ne hagyd, hogy a költözés után is irányítani próbáljon! Esélyes, hogy fel fog bukkanni váratlanul az ajtód előtt, esetleg telefonon fog zaklatni, tudni akarja majd minden lépésedet. Ha most ilyen, később is bele akar majd szólni az életedbe.


A kérdésedet egyébként te is megválaszoltad: nem, baromira nem normális.


A szüleid (de inkább apád) 50 fölöttiek? Ha régebben is ilyen volt, könnyen lehet, hogy egyszerűen ilyen a személyisége. Vannak kibírhatatlan, kontrollmániás emberek. Az én anyám is hasonló. Ha hirtelen változott meg, akkor valószínűleg valamilyen mentális probléma, időskor esetén esetleg demencia is állhat a háttérben.


Van munkája? Vagy nyugdíjas, esetleg otthon van egész nap? A háztartással hogy áll, nagyon kényes a rendre és tisztaságra? (Értsd: ha kint felejtesz egy könyvet az asztalon az egyébként makulátlan szobában, már ordít, hogy rendetlenség van?)

2016. júl. 23. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nem, nem normális és jogsértő.
2016. júl. 23. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszolóknak, a tartalmas válaszokat is.

Igen, sajnos minden apróság megakad a szemén, egy kinthagyott pohár, könyv egy makulátlan tiszta szobában. Alapvetően nem vagyok rendetlen (mégis annak nevez, ha kajálás után hamarabb megyek el a mosdóba, mint mosom el a tányért). Sokat is kiabáll rám. És valóban, megfordult a fejemben a demencia, az idén sok stresszes állapoton ment keresztül: érettségiztem, nagymamám súlyosan lebetegedett, kevés barátja van, anyám elvált tőle, nem jár semerre, anyagi gondok+cigi,cigi,cigi(már gyakran érzek nála alkohol szagot is, azért ez a két dolog is durván árt az idegrendszernek).

Úgy vettem észre, hogy a külvilágban szeretne tudatalatt kényszeresen rendet rakni, hogy a belső világa káoszát kompenzálja. De mindentől függetlenül, ez így nem mehet. Az én életemet is megkeseríti. Megtörtént már az is (szerintem az eddigiek közül ez volt a legdurvább eset), hogy az írásbeli érettségin le kellett adni a telefonjainkat, nem kellett feltétlen kikapcsolni, elég volt csak lehalkítani, én lehalkítottam (sajnos halkan zörgött), és már a vége felé jöttek a hívások, egymás után 7+egy sms, hogy azonnal vegyem fel!!! Ekkor a tanár mérges lett, hogy nem tudja apám, hogy érettségizem? Kikapcsolta a telefont.

Érettségi után felhívtam, és ordított, hogy miért nem vettem fel, nem tudta, hogy ilyen sokáig tart az érettségi. Nyilvánvalóan kényszerképzetei voltak, hogy lekéseltek, bajom lett, rosszul lettem. Sokszor ez van.

Nem tudom, mit lehetne csinálni, magától elráncigálni az orvoshoz egy embert nem lehet.

2016. júl. 23. 13:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!