Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mennyi idő alatt gyógyulhatok...

Mennyi idő alatt gyógyulhatok ki a depresszioból és a pánikbetegségből?

Figyelt kérdés

1hónapja jött ki rajtam. Rosszúllétek,rossz gondolatok,kényszercselekedetek,stb..Már olyan szintre jutottam,hogy mindennapossá váltak ezek a dolgok,sőt a napjaimat ezek töltötték ki vagyis még mindig a mai napig igy van. Talán már egy halványabb fokkal jobb,mert 1hete felkerestem egy pszyhologust,aki irt fel Cipralexet,napi 1-et 10ml. Rivotrilt 0,5-öst reggel,délbe fél tabletta,este pedig 1 tabletta.

Annyit még érdemes leirnom,hogy most az életemben egy hatalmas változás fog bekövetkezni,ami nekem nagyon jó lesz és mégis most jött ki rajtam a betegség. A doki szerint azért,mert bár tudom,hogy meg fog történni,de még nem történt meg.Türelmetlen is vagyok talán. Szóval,a kérdésem.Meddig tart mig kigyógyulok? Az orvostól elfelejtettem megkérdezni és csak 3hét mulva megyek ujra.


2010. ápr. 18. 12:25
 1/10 anonim ***** válasza:
31%
Gyógyszerekkel SOHA AZ ÉLETBEN NEM FOGSZ KIGYÓGYULNI lelki eredetű betegségből!!! Azok csak enyhítik a tüneteket. Ellenben akár néhány hét alatt is komoly gyógyszerfüggőség alakulhat ki (főleg a Cipralex miatt), mert ezeket a gyógyszereket a tünetek megszűnése után hónapokig kell még szedni. Pszichológussal többre mennél mint pszichiáterrel!
2010. ápr. 18. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
39%

A gyógyszerek nem sokat segítenek, csak magadon tudsz segíteni, persze nem feltétlen egyedül, hanem szakember is segíthet.

Anyukámnak is voltak ilyen problémái, meg egyszer idegösszeroppanást kapott, rögtön Xanaxot írtak neki. Egy szemet bevett belőle és egész nap olyan volt mint egy zombi. Akkor kivágta a kukába, és eldöntötte hogy soha többé gyógyszer, és erőt vett magán és kilábalt belőle. Lefoglalta magát mindennel, ami eszébe jutott hogy ne legyen ideje agyalni.

2010. ápr. 18. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
72%

Ne hallgass rájuk. Gyógyszerrel pont ugyanolyan eséllyel gyógyulsz ki (vagy nem), mint pszichológussal. Van viszont egy olyan előnye, hogy garantáltan elnyomja a tüneteket, a kúra közben nincs visszaesés.

Lelki probléma egyébként is kreált kategória, természetesen ennek is - mint mindennek - biokémiai oka van (az agyban).

Szóval antidepit (Cipralex) a tünetmentesség után (ami kb 2-3 hónap) legalább 6-12 hónapig kell szedni. Nem lesz tőle függőséged, csak arra kell figyelni, hogy nagyon lassan, fokozatosan hagyd el.

A nyugtatót (Rivotril) el fogod tudni hagyni már a 3-4. hónapban, ha az antidepi beválik. Szintén csak lassan szabad. Nyugtatótól akkor lesz függő valaki, ha önmagában szedi.

2010. ápr. 18. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
75%

Az első kettő valószínű sosem volt pánikbeteg, roham idején úgy beszedné a nyugtatót, mint a pinty.

Xanax-ot sem 1 alkalom után kell megítélni (a szervezet hozzászokik a mellékhatásaihoz is, vagyis enyhülnek) és az sem mindegy, hogy az ember 1mg-os vagy 0,25mg-os 1 darabot vesz be.

2010. ápr. 18. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
92%

Na lássuk csak.....nekem kb. fél év kellett hozzá, ha jól emlékszem


De sose használtam gyógyszereket, sőt , ha megint depresszióba esnék akkorsem fordulnék gyógyszerhez. Nem tudom megmagyarázni, valami belül azt súgja, hogy nem az igazi megoldás. Főleg, hogy én kigyógyultam nélkülük is, tehát sztem feleslegesek


Viszont az igaz, hogy sokminden kellett változzon ameddig elkezdődött ez az öngyógyitó folyamat, ugyanis bizonyos tényezők miatt lettél te is búskomor és ugyancsak bizonyos tényezők miatt gyógyulhatsz ki ebből. De csak úgy magára nem fog menni, holnaptól máig ne várj sokat, és amint mondtam már, a gyógyulás sokmindentől függ, tehát készülj fel a harcra, mert nem fog magától megtörténni !

2010. ápr. 19. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
61%

Utolsónak:

és depressziós is voltál vagy csak azt gondoltad?

Ha az ember rendszeresen fizikai tünetektől is szenved (=folyamatosan rosszul van) nem fog ám fél évig gondolkodni a gyógyszerszedésen.

2010. ápr. 19. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Szia! Én gyógyult pánikbeteg vagyok. Súlyos rohamokkal, kórházi kezeléssel, gyógyszerrel. Jól látja, aki azt írta, hogy fél év kell neki. De már a harmadik hónap után enyhül a betegség. Gyógyszer nélkül esélyed sincs. Én még amit +ként használtam, gyökerestül felforgattam az életemet. Cigit letettem. Nagyon jó így.
2010. ápr. 19. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Ancseszkava ***** válasza:
Pánikbeteg vagyok,két gyermek édesanyja,rengeteg nehéz időszakkal. Az én véleményem,hogy a gyógyszer igenis szükséges,e nélkül nekem nem sikerült volna,van kiút a pánikbetegségből....a cipralex egy nagyon hatásos antidepi,mellé 0.25-ös frontin,nekem ez a kombináció bevált! Hogy meddig kell szednem nem tudom,lehet,hogy életem végéig....sajnos nekem ez jutott!!!!
2012. jún. 5. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

2 sör = nyugtató, persze nem minden nap, meg nem ér közben alkesszá válni, de mondjuk heti 3x......nem lesz tőle bajod

Meg fejben dől el......

2020. júl. 13. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Pszichológus nem ír fel gyógyszert.
2020. júl. 14. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!