Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A megerőszakolást, rablást...

A megerőszakolást, rablást miért gondolják rosszabbnak mint az iskolai, munkahelyi zaklatást?

Figyelt kérdés

Tegyük fel megerőszakolnak egyszer az utcán, 10-20 perc szenvedés és vége, nem rombolja le a lelkedet örökre, ha amúgy nincs semmi gondod az életben.

Ellenben ha mondjuk valakit éveken, évtizedeken keresztül bántanak, kiközösítenek iskolai, munkahelyi közösségből az szerintem sokkal komolyabb dolog. Lerombolja az önértékelésed, önbizalmad, depressziós leszel, félni fogsz az emberektől, társaságtól. Szerintem ha valakit sokáig csúfolnak, lelkileg bántanak sérült lesz.

Mégis ezzel nem törődik senki, a tanárok is szarnak bele, nem büntetnek érte.


2016. aug. 8. 20:47
 1/8 A kérdező kommentje:
Egyik rokonomat piszkálták a suliban, azóta teljesen szótlan, lehajtott fejjel jár, suttogva beszél, félénk. Gyógyszereket szed depresszióra.
2016. aug. 8. 20:48
 2/8 anonim ***** válasza:
75%

"Tegyük fel megerőszakolnak egyszer az utcán, 10-20 perc szenvedés és vége, nem rombolja le a lelkedet örökre, ha amúgy nincs semmi gondod az életben."


Tényleg? Elveszik tőled a tested feletti kontrollt, és az semmiség? Te egy beteg szar vagy. Remélem, bántottak a suliban.

2016. aug. 8. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Te nem vagy 100%-as! :-(
2016. aug. 8. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerre ér egy érzelmi sokk rövid időre, amiből nagyon nehéz visszaállni. Körülbelül ugyanazok a következményei, mint a másiknak. A következmények rátelepednek az életedre.
2016. aug. 8. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Ismerek olyan lányt, akit megerőszakoltak és nem sokkal egészségesebb nálam mentálisan (engem meg bántottak kb. az óvoda óta és azóta kevert szorongásos depresszióm, valamint szociális fóbiám van).


Nem annyira egyszerű dolog a nemi erőszak.

2016. aug. 8. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Minek hasonlítgatni ezeket? Semmi közük egymáshoz. A zaklatásra nem azzal kell felhívni a figyelmet, hogy az egyéb bűncselekmények áldozataiba belerúgunk. Egy késes rabló is tönkreteheti az életedet, mert például nem mersz kilépni az utcára, ami eléggé megnehezíti a dolgokat.
2016. aug. 8. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
92%

"Tegyük fel megerőszakolnak egyszer az utcán, 10-20 perc szenvedés és vége, nem rombolja le a lelkedet örökre, ha amúgy nincs semmi gondod az életben. "

De, lerombolhatja, egy életre tönkre teheti.

(bocsánat ha tévedek, de gondolom férfi vagy)


Az iskolai zaklatás és kiközösítés is ugyanúgy megnyomoríthat egy életre, felesleges hasonlítgatni a kettőt.

2016. aug. 9. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
91%

Nem felesleges hasonlítgatni.


Ha azt mondják válasszak, egy slukk fű vagy egy lövés heroin, a füvet választom. Pedig nem drogozom, alkoholt is szilveszterkor iszom csak.


Engem bántottak a suliban, szavakkal is, piszkáltak, megdobáltak, tépték a hajam. Volt egy náci kötsög, aki egyszer fellökött, és percekig rugdosott, én meg magzatpózba görnyedve imádkoztam, hogy legyen vége.


Megerőszakolni nem erőszakoltak, de ha választani kell, inkább verjen meg megint az a ma már biztos nagy náci, de soha, SOHA ne vegye el tőlem a testemet SENKI.

2016. aug. 9. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!