Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Skizofrén a barátnőm, mit...

Skizofrén a barátnőm, mit tegyek? Érdemes ezt a kapcsolatot folytatni?

Figyelt kérdés
A barátnőmről kiderült, hogy kezelés alatt álló paranoid skizofrén. Kb. egy hónapja járunk. Kicsit hiperaktív és visszahúzódó, de ezen kívül semmi nem látszik rajta, eddig csak azt tudtam, hogy az anyja alkoholista, és rendszeresen verte őt. :(

2016. aug. 11. 23:23
 1/10 A kérdező kommentje:
Ja, és rendszeresen szedi a gyógyszereit.
2016. aug. 11. 23:25
 2/10 anonim ***** válasza:
Ettől szerintem érdemes folytatni,szedi rendesen a gyógyszereit,és gondolom a gyermekkori trauma miatt let skizofrén
2016. aug. 11. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Elvileg ha szedi a gyogyszereit egy skizofren tunetmentes.
2016. aug. 11. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Szerintem csak azért, mert ez kiderült, nem kéne szakítanod. Persze értem én, biztos ijesztő egy ilyet megtudni, de ha nem jó valami, az elég hamar ki fog derülni, ráérsz akkor ezen gondolkozni.
2016. aug. 11. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:

Ja szakítsd meg vele a kapcsolatot.Jobb előbb megtudnia hogy ha valami baja van akkor te rögtön azon gondolkozol el hogy érdemes-e mellette maradni.(Ne haragudj hogy bunkó volt de ez a véleményem)


Ilyenkor még jobban szüksége lenne rád vagy akár kire.Ha vagy olyan jó barátja mellette maradsz és segítesz neki még annál is jobban mint eddig.

2016. aug. 11. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Két éve az, kórházban is volt emiatt, csak nekem most mondta el. Kicsit elbizonytalanodtam, de persze, mellette állok.
2016. aug. 12. 00:26
 7/10 A kérdező kommentje:
*két éve diagnosztizálták
2016. aug. 12. 00:31
 8/10 anonim ***** válasza:

Miért ne lenne érdemes? Miért gondolod, hogy szakítani kéne?

Ha szedi a gyógyszereit rendesen, akkor nem kell aggódnod.

2016. aug. 12. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Ha szereted, akkor ne szakíts vele. Tapasztalatból tudom, hogy ha ilyen miatt szakítanak az emberrel, akkor rosszul lesz, magát okolja, megutálja magát, széttörik és nem akar utána már szeretni, mert még az is csak bántja.
2016. aug. 12. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg ne szakíts vele ilyen miatt,azért sajnálom a lányt hogy ilyen megfordukt a fejedben,de ha szakítasz vele tényleg komoly lelki sérüléseket tudsz neki okozni,főleg hogy a barátnőd szedi a gyógyszereit,tehát betegség tudata is van,vigyáz rá és lény mellette,ez sokat tud neki segíteni.
2016. aug. 12. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!