Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Úgy érzem kezdek megbolondulni...

Úgy érzem kezdek megbolondulni. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Egyik nap ültem az ágyon és elgondolkodtam a halálon, hogy mi van, ha utána soha többet nem lesz semmi, ez a gondolat borzasztóan megijesztett és pánikrohamot kaptam majd órákig sírtam mire el nem fáradtam annyira, hogy elaludjak. Másnap ugyanezzel a gondolattal ébredtem. Azóta pedig másra se tudok gondolni, mintha hirtelen teljesen más emberré váltam volna. Eddig nagyon ritkán jutott eszembe és általában pár perc alatt el is hessegettem a gondolatot, de úgy érzem, hogy most fogtam fel, hogy ez a valóság, mind meghalunk és próbálok hinni valamiben, de nehéz, úgy érzem minden, amit mondanak csak azért van, mert mások sem tudják elfogadni a megsemmisülés gondolatát és kapaszkodnak valamibe. Sokan azt mondják, hogy azok félnek a haláltól, akiknek tökéletes életük van, ez nem feltétlenül igaz, nincs tökéletes életem, de a halálról nem az jut eszembe, hogy eltűnik minden szenvedés, csak az, hogy megszűnök létezik, nem leszek többet, nem csinálhatom azokat a dolgokat, amiket szeretek... Most is elkapott a sírógörcs. Nem tudom mi van velem.. Úgy érzem kezdek depressziós lenni, napok óta ki sem kelek az ágyból, nem okoz semmi örömet, nem látom semminek az értelmét, csak azt, hogy minden elmúlik, mindennek vége lesz, semmi nem marad azokból akiket szeretek és belőlem se és ez borzasztóan fáj. Aztán nézem azt a rengeteg embert és arra gondolok, hogy mindnek ugyanez a sorsa mégse gondolkodnak ezen, eddig én sem gondolkodtam rajta és normális életet éltem, de így nem tudok, ez az őrületbe fog kergetni, nem tudom leírni ezt az érzést... És teljesen reálisnak érzem a félelmem hiszen a halál mindenképp be fog következni. Persze lehet mondani, hogy ha nem leszek úgyse fogok tudni róla, de ezt élő emberként nem tudom elfogadni. Rengeteg olyan választ olvastam, hogy "Éld az életet, Ne ezzel foglalkozz, Ha agyalsz rajta akkor is be fog következni, Nem kell félni tőle, mert nem lehet rossz" Ezek teljesen igazak, de jelenleg az agyam nem bírja felfogni és ezek nem segítenek, sokkal erősebbek a gondolataim. Próbálom lekötni magam, de mindenről csak ez a téma jut eszembe. Nem is értem, hogy tudtam eddig úgy élni, hogy nem is foglalkoztam ezzel. Úgy érzem egész hátralévő életem ezzel az érzéssel kell leélnem, mert nem tudok elhessegetni . Valakinek van valami ötlete, hogy mit csináljak? Kihez forduljak? Pszichológus? Barátok? Beszéljek róla? Vagy jobb megpróbálni elfojtani? Esetleg valaki van/volt hasonló helyzetben?
2016. aug. 16. 00:11
1 2
 1/14 eznemlényeges ***** válasza:
58%
Élj a mának, próbáld minden napodat széppé tenni, hogyha meghalnál akár aznap, akkor utolsó pillanataidban tudd, hogy te kihoztad azt az életedből, amit tudtál. Csinálj bármilyen hülyeséget, ha ahhoz van kedved. Ne érdekeljen nagyon más véleménye, mert te csak széppé próbálod tenni az életedet. Én így próbálok élni, legalábbis annyira ameddig lehetséges.
2016. aug. 16. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Eddig igyekeztem így élni és így is kell, és így is szeretnék, de már napok óta csak a netet bújom, könyveket, filmeket, oldalakat olvasgatok arról, hogy mi lehet a halál után...Ezt már betegesnek érzem. És remélem is, hogy beteges, mert akkor minden erőmmel azon leszek, hogy "kigyógyuljak" ebből és visszakapjam a régi énem.
2016. aug. 16. 00:20
 3/14 eznemlényeges ***** válasza:
Hát, igen, ez egy eléggé nagy baj, ha pár napon belül nem múlik, keress fel pszichológust, mert ő tud segíteni valószínűleg. Nekem is volt egy ilyen időszakom, szóval tudom miről beszélsz, nekem elég sok ideig tartott, s összejött sok minden ráadásul, szóval elég szar volt, nem tudom pontosan mi a megoldás erre, több hónap után elfog múlni magától, de soha sem leszel olyan mint a régi ha ezt csak így hagyod, de én mentem mára, remélem jobban leszel, s megpróbálsz mindent tenni azért, hogy "meggyógyulj", s jó búlást.
2016. aug. 16. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
0%
Pszichiater. Meseld el ezt a tortenetet egy olyannak,aki mondjuk rakos es tudja hogy nem tudjak megmenteni,meg fog halni. Ajandekba kaptad az eleted,egy olyan kincs,ami sok embernek nincs meg. Kezdj magaddal valamit,mert igy fix,hogy a dilihazban fogsz kikotni.
2016. aug. 16. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséged! A pszichológuson én is gondolkodok, bár szeretném megvárni a sulit, mert lehet csak az kell, hogy valami folyamatosan lekösse az agyam. De ha ott is ilyeneken fogok gondolkodni mindenképp keresek egyet. Viszont tényleg hihetetlen, hogy más, hogy nem retteg napi szinten ilyen gondolatoktól? Szerintem elég nagy dolog, hogy egyszer nem leszünk
2016. aug. 16. 00:29
 6/14 A kérdező kommentje:
Igen ez is nagyon ijesztő, hogy az élet egy ajándék, amit egyszer leélsz és onnantól vége, nincs tovább...
2016. aug. 16. 00:31
 7/14 anonim ***** válasza:
0%

Ha ekkora a baj,hogy igy erzel mert nem mentel eddig is orvoshoz? Hol vannak a szuleid???

Idefigyelj,tudos mit mondok en neked? Szegyelld magad! En nem foglak sajnalni. A nagynenem par hete halt meg rakban. Elni akart,de tudta,hogy nem tudjak megmenteni. Na neki volt oka felni! Neked rohadtul nincs! Tudod mi a te bajod? Hogy unatkozol. Nem otthon kell ulni iskolas letedre es varni a kicseszett elmulast mint egy idiota emos,hanem elmenni orvoshoz es elni az eletedet! Szanalmas ez a viselkedesed,nagyon melyen szegyelld magad. Ha az en gyerekem lennel,elzavarnalak diakmunkara,hogy ne legyen idod hulyesegeken toprengeni!!

2016. aug. 16. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Menj el egy paphoz! De komolyan. Ö végig fog hallgatni, nem beszél ki, nem gunyolódik rajtad, nem nevet ki. Neki nem ez a "szakmája" neki hivatástudata van, és ez borzasztó nagy különbség, majd meglátod!
2016. aug. 16. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
76%

Fogd is fel úgy, mint egy betegsèget. Hogy legyen célod. Kezd el leírni, hogy miket szeretnél csinálni még, mi az amit látni szeretnél, stb. Aztán kezd el megcsinálni ezeket a feladatokat, amihez éppen kedved van.

Mindig emlékezz egy cél teljesítésére ùgy, hogy egy kicsivel több emberként halsz meg.

Ölelkezz naponta ötször legalább, mert az hosszabbítja az életet, és boldogabb leszel tőle. Tartsd tiszteleyben mindenki életét, de mindig csináld azt, amit szeretnél.

Keress fel rokonaidat, és kérdezd meg, hogy ha előlről kezdenék az életüket, ugyanúgy, vagy teljesen máshogy csinálnák-e.

Hogy ha ott állnának a vègén, akkor hogyan tekintenènek az èletükre. Örök félelem a haláltól, vagy élvezni egy újabb és újabb reggel örömét.

Teljesítsd úgy a feladataidat, mintha a halál lenne a határidő, de te nem emlékeznél az időpontjára. A feladat pedig élvezni, amit a világ kínál nekünk természetes voltában. Hogyha meghalsz, szeretettel emlékezz arra, milyen minden éjjel megköszönni a napi ajándékokat. A sok ölelèst, egy kalandot, hogy van mit ebédelni, van hol aludnod...

Csak jól kell érezned magad.

Ha eljöttél a buliba a legdrágább ruhádban, a leggyönyörűbb sminkeddel, legalább élvezd a központban, ne a sarki kisasztal mögül! =)

Sok gyógyszer van a halálra, de egy se létezik. Naés, neked nem is kell, mert nem félsz a haláltól.

2016. aug. 16. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Pár napja kezdődött ez az egész, azért nem mentem még orvoshoz, de keresem a megoldást. Részvétem a nagynénid miatt!

Köszönöm a válaszaitokat!

2016. aug. 16. 00:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!