Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Agresszív kényszergondolataim...

Agresszív kényszergondolataim vannak egy olyan személlyel kapcsolatban, akit nagyon szeretek. Kihez forduljak?

Figyelt kérdés

Ezt a személyt nagyon szeretem, de sokszor bántott. Nagyon meg akartam neki felelni, de nem mindig sikerült (nem szerelmi kapcsolat).

Legvégső esetben mennék pszichiáterhez gyógyszerért, a kérdésem hogy ezen pszichológus vagy pszichoterapeuta tud segíteni? (Olyanok válaszát várom, akik pontosan tudják hogy a fent említett 3 szakember milyen esetekkel foglalkozik)

Még annyi, hogy ezek a gondolatok nagyon erős szorongást váltanak ki, mivel félek hogy ezek a rossz kívánságok megtörténhetnek. Kérem aki tud, válaszoljon! Köszönöm



2016. aug. 22. 21:02
 1/4 anonim ***** válasza:
Én a helyedben pszichiáterhez mennék ezzel a problémával.
2016. aug. 22. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Sürgősségi beutalóval menj pszichiáterhez! Az Idegosztályra kell egyébként menned. Meg tudnak gyógyítani, és sokkal jobban fogod érezni magadat. Nem lesznek nyugtalanító kényszergondolataid. Valamelyik családtagodnak is elmondhatod a problémádat, biztos segítenek.
2016. aug. 22. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem sorban kéne haladni. Ha pszichiáterrel kezd valaki idegosztályon annak gyógyszeres kezelés a kezdete és teljes közönbösség a vége mindennel kapcsolatban. Ne számíts ott pszichoterápiára. Pedig azzal kène kezdeni. Jó pszichológus mondjuk. Az úgyis látja ha elkerülhetetlen a gyógyszer. A különbség az, hogy a pszichiáterrel ellentétben ő veszi a fáradtságot hogy felmérje a helyzetet.
2016. aug. 23. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha félsz a pszichiátertől és a gyógyszerektől, viszont a pszichológustól nem, egy klinikai szakpszichológust keress fel. Ő diagnosztizálhat, és a gyógyszerezéssel kapcsolatos félelmeket is megbeszélheti veled. Emellett hátha van pszichiáter ismerőse, ami lehetővé tenne, hogy együtt támogassank téged, két oldalról, ő terápiával, amíg a kiváltó okokat feltárjátok, míg a pszichiáter a tüetek enyhítésében segítene.
2016. aug. 24. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!