Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Tippek alvászavar ellen?...

Tippek alvászavar ellen? Mennyi idő, amíg visszaáll a rendes alvásciklus?

Figyelt kérdés

több hónapos depresszió, stressz és alvászavar után kisebb javulások már vannak, de még mindig nagyon messze van a régitől az alvásom.


nem alszom mélyen, az elalvás már megy (autogén tréning + Helex), de hajnalban felébredek és nem tudok visszaaludni, illetve néha olyan érzésem van, mintha nem is aludnék csak ébren feküdnék az ágyban egész éjjel. csak onnan tudom, hogy aludtam, hogy álmodtam valamit.


elég bizonytalan életszakaszban vagyok, véget ért a kapcsolatom és sokat szorongok néhány problémán, amit a következő 1-2 hónapban kell megoldanom. úgy érzem, hogy a depresszióból már kifelé tartok, a szorongás az igazi probléma. viszont amikor nem tudok aludni, egyszerűen nyomottnak érzem magam másnap és hasonló a közérzetem, mint a depressziós időszakomban...


2016. aug. 26. 21:00
 1/3 anonim ***** válasza:

Vannak modszerek a relaxaciohoz, ahhoz, hogy el tudj aludni rendesen.


1. -Minden nap ugyan abba az idopontba fekudj le aludni, es minden reggelre ugyanabba az idopontra huzd fel az orat.


2. -Forro furdo, illetve forro zold tea is segit.


3. -Magnezium.


4. -Lefekves elott 30 percel kapcsold ki a laptopot, szamitogepet, akarmit, es olvass egy konyvet mondjuk, a lenyeg az, hogy relaxald az agyad.


5. -Sportolj, mozogj, faradj le, akar napi tobbszor is sportolhatsz, ha egytol meg nem faradsz el, de esti edzes mar nem nagyon ajanlott.


6. -Nem tudom dohanyos vagy-e, de a cigi osszezarja az ereket, ami azt jelenti nehezebben fogsz tudni elaludni, ha rendszeres dohanyos vagy, akkor lehetnek a testednek alvas kozbe elvonasi tunetei.


7. -Lefekves elott mar ne egyel.


8. -Irj magadnak feladatokat egy napra, es teljesitsd oket, ez majd sikerelmennyel tolt el, es nem fogod ugy erezni, hogy a mai nap meg nem tettel meg mindent, amit kellett volna.


9. -Aludj kenyelmes, nyugodt kornyezetbe. Az agyadat vagy, azt, amin alszol ne hasznald masra csak alvasra.

2016. aug. 26. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nálam depresszió (szintén ilyen jellegű alvászavarokkal) és pánikbetegség a helyzet. Sajnos nálunk a környéken autogén tréning vagy akár pszichológus nem ismert, csak a "dili bogyókat" írkáljàk előszeretettel... Rengeteg utána olvasás után magam vettem kezembe a dolgokat:nekem a nagy dózisban szedett vitaminok, ill. hetente legalább 3 alkalommal végzett, legalább 45 percig tartó "intenzív" mozgás segített. Eleinte szkeptikusan álltam a dologhoz, de kb. 2 hónap után kipihentnek éreztem magam!!
2016. aug. 26. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nincs rá egzakt válasz, hogy meddig tart, egyén- és problémafüggő. Ami viszont mindenképp hasznos hozzáállás, az az, ha nem görcsölsz rajta.


Fekszel az ágyban, nem tudsz aludni, forgolódsz. Húsz perc után (vagy mostanra akár előbb is) valószínűleg már elkezdesz azon feszülni, hogy már megint nem fogsz tudni aludni, végigpörgeted a fejedben, hogy mi mindenhez leszel fáradt holnap, amit el kell intézned, még idegesebb vagy, még kevésbé tudsz aludni, és ez így pörög tovább.


Ahelyett, hogy engeded magadnak, hogy ebbe az ördögi körbe belekerülj, egyszerűen add fel, és őszinte nyugalommal fogadd el, hogy most nem fogsz aludni. Kelj fel, és csinálj valamit. Akár kellemeset, akár hasznosat, akár olyat, ami mindkettő egyszerre. A lényeg, hogy ne feszülj a problémán, engedd el, hagyd, hogy a szervezeted jelezze, ha ismét készen áll az alvásra, addig pedig használd ki az időt, úgysem tudsz mást csinálni.


Hallgathatsz zenét, olvashatsz, tanulhatsz, dolgozhatsz, ehetsz, kimehetsz egy sétára, még edzhetsz is, bár a kemény kardiót nem ajánlom, mert egy kiadós futás például eléggé felpumpálja a végkeringésedet, és a pulzusod még órákig a normális fölött lehet, ami határozottan gátolja az alvást.


Egyébként az nagyjából triviális, de gyakran mégis kimarad, hogy az alvóhelyed legyen kellően sötét, kényelmes, csendes, hűvös, és legyen friss levegő. Nyáron nyiss ablakot, ha tudsz, és ha egyedül alszol, nyugodtan terülj el pucéran az ágyon, és engedd, hogy jöjjön a szellő.


Amikor pedig fáradnak érzed magad, és csak annyi hiányzik, hogy ki tudd kapcsolni a folyamatosan zakatoló gépet az agyadban, amelyik nem tudja letenni a nap problémáit, arra az esetre javaslom, hogy YouTube-on keress rá arra a kifejezésre, hogy "ASMR", és szemezgess kedvedre. Ha a szerencsések közé tartozol, megváltoztathatja az életedet. ;)


Ne feledd: nyugi, van elég feladatod, az alvás nem tartozik közéjük, legalábbis szűkebb értelemben. Ne kezeld feladatként, engedd el, ha el akar menni, és fogadt nyugalommal, ha vissza akar jönni.


És persze dolgozz rajta, hogy a problémáid minél előbb megoldódjanak, amikor ébren vagy.

2016. aug. 26. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!