Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Középsúlyos demens beteg...

Középsúlyos demens beteg hozzátartozói fórumot keresek? Gyakorlati tanácsokra lenne szükségem, de csak régi oldalakat találtam?

Figyelt kérdés

2016. aug. 27. 14:38
1 2
 1/12 anonim válasza:
Hát én nem tudok ilyet, de esetleg lehet én is tudnék segíteni...
2016. aug. 27. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Édesanyámat(78) ápolom, aki eddig apámmal(83) élt, de már elhoztuk hozzánk.Nálunk már eddig is volt idős(86)hozzátartozó, a férjem édesanyja. Szerencsére egy városban lakunk. Anyám csak utasításokra cselekszik, amiket 5 percenként kell ismételni, mert már semmire sem emlékszik.Minden nap ugyanabban az időben hazaviszem pár órára, hogy együtt lehessen apámmal. A legnagyobb gondot az jelenti, hogy mindkét lakásban csak addig nyugodt, ameddig nincs magára hagyva és tart az éppen utasításba adott feladat. Állandóan figyelni kell, hogy lekössük valamivel, mert állandóan menni készül. Pakol és megy. Este 50 mg Ketileptet írtak neki, attól 3-4 alkalommal van fent, ez nem is gond.Már mindent kitaláltam neki, zoknipárosítás,ruhahajtogatás,himzőfonal színek szerint,szívószál színek szerint,napi 10-szer sepri össze a lakást, és nem fárad el, délben sem pihen. Van erre valami nyugtató, hogy egy kicsit tudjak mással is foglalkozni? Van 3 tündéri unokám, akik eddig napi szinten jelen voltak az életemben, most alig találkozhatom velük...köszönöm, ha válaszolsz.
2016. aug. 27. 22:20
 3/12 anonim válasza:

A gyógyszerekhez még nem nagyon értek, ennél a résznél orvost kell megkérdezni, de ha jól tudom, frontin vagy xanax jó lenne.

Ilyen időseknél az is sokat segít, ha megvan nekik a napi rutin, kapnak olyan feladatot, amihez több odafigyelés kell, pakolhatnak, akár csak nézegethetnek újságot, ha még tudja, hogy azt esetleg lapozgathatja.

De ha több idő kell és van lehetőség, akkor érdemes lenne egy JÓ idősotthonban elhelyezni. Vannak még olyanok, ahol napi szinten foglalkoznak vele, nem hanyagolják el őt.

Az időseket néhs tv-vel is le lehet foglalni egy kis időre,

Lehet bármilyen tanácsot adni, de ha nincs rá elegendő idő, akkor mondhatni felesleges. Az összes idős időt igényel és folyamatos figyelmet, társaságot. Ha mi úgy is látjuk, hogy észre se venné, ha több időssel lenne "összezárva", attól még jól esik neki, találhat barátokat, az is sokar jelent neki, ha sétál valakivel, vagy épp együtt szednek szét valamit. Láttam olyan időst is, aki órákig elmatatott egy plüssel.

2016. aug. 27. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
A pszichiáterek agitációnak hivják ezt a túlpörgést, a jobbik eset, hogyha ez nappal van, a rosszabbik az, akinél éjszaka... A pakolászás is jellegzetes tünet, én találtam már meg kulcscsomót a sótartóban, almát a wc-ben, fűrészt az ágyneműtartóban... UNokázni csak akkor fogsz tudni, hogyha arra az időre van kire bizni őt... ahogy sulyosbodik az állapota, egyre inkább 24 órás szolgálattá válik az ápolása, kimeritő.. Az idősotthonokban begyógyszerezik őket, szedálják, és alusznak...
2016. aug. 28. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
Vannak még normális idősotthonok. Ismerek is egyet, és ott nagyon szépen a gondjukat viselik
2016. aug. 28. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Őt csak speciális, demensekre ellátására is szakosodott otthonba veszik be.
2016. aug. 29. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Nővérem heti egyszer 24 órára eljön hozzánk, ez nagyon sokat segít. Ő érdeklődött idős otthonok után. Várakozás kb.fél- 1 év. Sok helyre beadható az igény, nem csak kizárólag demens gondozóba. Aki ebben a helyzetben jár, mindenképpen személyesen keresse fel az otthont, sokkal bővebb információkhoz jut, ezt saját tapasztalatunk alapján tanácsolom.A magán intézményben kevesebb a várólista, de sokba is kerül.köszönöm a válaszokat, ha a beteget nem lehet gyógyszerezni, akkor továbbra is nekem kell nyugtatót és hangulatjavítókat szednem, ahogy eddig is tettem, mert így könnyebben megbirkozóm a helyzettel.Sajnos korábbi években már kellett pszichológus segítsége az anyósom miatt, aki továbbra is velünk lakik. Nehezen , de sikerült leállnom az antidepresszánsokról, most kezdődik minden elölről.Sok rossz közül talán ez a kevésbé rossz megoldás.
2016. aug. 29. 09:54
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerre két demens beteget ápolni, hát az elképesztően nehéz feladat, és ekkora terhet egy emberre pakolni nem szabad, mert belerokkan. Egy demens ápolása is nyomot hagy az ápoló személyen, de kettő egyszerre... az szinte elképzelhetetlenül nehéz. Én csak egyet ápoltam, haláláig. Szelid beteg volt, de mégis nagyon megterhelő mind fizikailag, mind lelkileg.

Nagyon sajnállak kedves kérdező, valamit kell tennetek családilag, nehogy belerokkanj. Lehet, hogy a nővérednek nem csak heti egy napot kéne vállalnia... hanem havi két hetet, ugy lenne igazságos teherelosztás... Az otthonba kerülés állapotromlást fog okozni, erre készüljetek föl. A másik dolog, amire számitanotok kell, hogy apukádat is megviseli a helyzet, és az ő egészségi állapotára is negativ hatással lesz, mert ő is nagyon idős...

2016. aug. 29. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Bocsánat 8/8-as válaszadó,nem volt egyértelmű az írásom. Csak édesanyám demens, anyósom "csak" idegeimre ment(megy) 36 évi együttélés után. Nagyon erős volt bennem a megfelelési kényszer, mindig őt helyeztem előre, hogy neki minden jó legyen, mert 30 éve özvegy.Mindent magamban tartottam, ő meg teljesen ránk telepedett, nem volt soha magánéletünk. A pszichológus rendet tett a fejemben, azóta törődni kezdtem magammal is.
2016. aug. 30. 12:42
 10/12 A kérdező kommentje:
A kérdésem kiírása óta anyám állapota egyik napról a másikra romlott, lehet hogy ez csak átmenti, hiszen nagyon változó az állapota. Más néven kezdett szólítani bennünket, a korábbi egész napos izgatottsága, pörgése elmúlt. Üldögél, nem érdeklődik, csak nézelődik.Olyan nagy nyugalom, békesség van most itthon, szinte várom , hogy valamikor kitör...ez is normális? Nővérem sem egészséges, ez a max. amit elvárnék tőle.Apámért én is aggódom, jön az ősz és a tél, nem tud kimenni a kertbe sem. 50 éve együtt voltak szeretetben, békességben. Ő is pánikbetegségre szed gyógyszert, mert anyám viselkedése kikezdte az idegeit. Büszke férfi, sokáig nem panaszkodott, csak magában tartotta és betelt a pohár. Ez a betegség tényleg családokat visel meg, a gyerekeim is nagyon aggódnak értem.
2016. aug. 30. 12:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!