Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit csináljak, ha állandóan a...

Mit csináljak, ha állandóan a rossz dolgokra gondolok?

Figyelt kérdés

A mostani 'élmény' friss, de tudom, hogy ez is elő fog jönni még évekkel később is.

Nem akarom részletezni, szimplán leordibáltak a villamoson, elég kínos volt.

De nem ez az egyetlen. Nagyon rosszul érzem magam emberek közelében. Reggel a buszra, ha üres, még magabiztosan szállok fel, de ha sokan vannak rajta, akkor már feszengek. Ha leülnek mellé, akkor képes vagyok ugyanabban a kényelmetlen pózban ülni egész végig, nehogy valamit elrontsak (le ejtsem a telefonom, vagy valami ilyesmi). Aztán leszálláskor a városban egész végig gyomorgörcsöm van. Vásárláskor mindent kikészítek előre, de ilyenkor is szoktam feszengeni, és már az tönkre vágja a napom, ha tízes helyet ötvenest adok oda az eladónak. Meg általában az eladók is bunkók szoktak lenni, persze nem mind. A hangom is elmegy, ha ismeretlennel kell beszélnem, ha látom rajta, hogy kedvesebb, vagy megértőbb, akkor tudok beszélni, de ha azt olvasom le az arcáról, hogy nem szimpatizál velem, akkor is szörnyen érzem magam. Nem szeretek eljárni itthonról, a nyarat is a szobámban töltöttem nagyrészt, egyedül itt érzem magam. Ha jön valaki nálunk, akkor bezárkózom. A szüleim jót mosolyognak rajta, de tényleg rossz érzés.


Nagyon idegesítő lehet külső szemmel, és tudom, hogy ha nem érdekelne, hogy mások mit szólnak hozzám, akkor még a véleményük is jobb lenne rólam, nem pedig az, hogy félős vagyok, vagy furcsa. De akkor meg, ha valami kellemetlen dolog ér, vagy rosszul reagálnak rám, kiakadok, és magamat ostorozom akár hónapokkal később is. Mi bajom van? Hogy legyek kevésé gátlásos? 16/L



2016. aug. 31. 00:16
 1/1 anonim ***** válasza:
Szerintem ha kimozdulnál barátokkal az sokat tudna segíteni.
2016. aug. 31. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!