Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit gondoltok ennek a nőnek a...

Mit gondoltok ennek a nőnek a véleményéről a pszichiátriával kapcsolatban?


2016. szept. 3. 03:43
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem akarod zanzásítva összefoglalni? Mondjuk az antipszichiátriai mozgalom sokat elmond... szeretnék a néninek bemutatni mondjuk egy súlyosan depressziós embert vagy egy skizofrént, vagy egy paranoidot vagy egy kényszerbeteget. Oldja már meg a problémáikat gygyszer nélkül. (vagy bizonyítsa be hogy azok nem is problémák)
2016. szept. 3. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Sajnos a pszichiátria nem áll jelenleg a helyzet magaslatán.Ha arról van szó,hogy valakit kivonni a társadalomból,véglegesen eltüntetni és elnémítani,arra tökéletes.Ha hosszú távon is jól szeretne lenni valaki,akkor már nem ilyen egyszerű a helyzet.Én azt nem értem meg,hogy miért fáj az embereknek az,hogy valaki nem teljesen épp elméjű?Miért nem lehet elfogadni,hogy ez is egy állapot?Miért kell ráerőltetni a vegyszereket a betegekre?Főleg ha nem lesz jobb ettől neki.Csak a rendszer bedarálja a gyengéket,és minden ellenük van fordítva.Az orvosok átverik a betegeket,a hozzátartozóikat,azzal áltatják őket,hogy tudják a megoldást.Egy fenéket tudják.A világon nincsen még egy ilyen nonszensz és abszurd intézmény mint a pszichiátria.Azt mondják,hogy a betegnek vannak jogai?Hát a pszichiátria betegnek egyetlen választása van,mégpedig a vegyszerek szedése ha kell ha nem ,ha jó ha nem.És a mellékhatások olyan súlyosak,hogy végül nem meggyógyul a beteg,hanem belehal a kezelésbe.Így szó szerint.Ki előbb ,ki utóbb, de csúnya véget ér a történet! :(
2016. szept. 3. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 homo ludensz ***** válasza:

Mondjuk azért én kettéválasztanám azt aki önként megy el egy pszichiáterhez akinek ez a szakterülete és kéri hogy segítsen rajta mert súlyos depressziós vagy hasonló betegség kínozza. A depresszió betegség ezt tudomásul veszi az idővel aki ebben szenved.

Akit kényszer gyógykezelésre szállítanak be vagy valamilyen bíróság arra ítél az egy más kategória. Ön vagy közveszély okozás lehetősége fennáll vagy már meg is valósult. Ezeket kivonják a forgalomból és jogosan és sok esetben börtön helyett itt különítik el. Ekkor tényleg nincs választása hogy szedi a gyógyszert és leszedálják vagy megy sittre a tettének megfelelő kategóriába kap egy cellát. Azért a kettő nem ugyanaz mikor valaki önként,ambulánsan jár a pszichiátriára mert ott csak receptet adnak neki és vagy kiváltja vagy eldobja.

2016. szept. 4. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 homo ludensz ***** válasza:

Vég néztem a két videót. A saját tapasztalatom az hogy mire én bekerültem egy kimondottan pszichiátriai betegségekre specializálódott klinikára már minden belgyógyászati kivizsgáláson túl voltam.

Olvasmányaim alapján viszont példaértékűnek tartom hogy egy balesetessel foglalkozik a traumatológus és egyéb szükséges szakember majd rehabilitáció gyanánt a pszichiáter aki az elszenvedett lelki traumát próbálja kezelni. Ezzel szembe a hölgy a videón csak a pszichiátria hiányosságára koncentrál és mindet ott csúcsosít ki.

2016. szept. 4. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!