Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Félek saját magamtól. Fogalmam...

Félek saját magamtól. Fogalmam sincs hogyan tovább?

Figyelt kérdés
Félek saját magamtól, a gondolataimtól. Egyre inkább csak az öngyilkosság jár a fejemben. Nem tudom, hogy valaha is megtudnám-e tenni, de félek ha egyszer elpattan bennem valami, akkor megteszem. Az egész 10-13 éves koromban kezdődött. Akkor kezdtem el magam vagdosni. Nem tudtam kinek elmondani, hogy mennyire rosszul érzem magam. Az apám alkoholista, anyámat nem érdekli, hogy mi van velünk. Általánosban is kiközösítettek, azt gondoltam nem érdemlem meg az életet. De, valahogy sikerült kimásznom ebből, a vagdosást is abba hagytam. Voltak kisebb-nagyobb hullámvölgyek azóta, de sosem vagdosnám magam újra. Ez a másik ami nagyon kiborít, hogy egyszer tök jól érzem magam, és jön valami szar, akkor meg olyan rosszul érzem magam, hogy azt gondolom nem élem túl. Itthon a folyamatos veszekedések is kikészítenek. De mindig mondogattam, magamnak hogy jobb lesz...De most fogalmam sincs, hogy mi van velem, már egy ideje az öngyilkosságon gondolkozom, a gondolat hogy feladhatnám ezt az egészet... Annyira eltud szomorítani, hogy még tiszta örömöt is alig érzek, csak ürességet. Aludni se nagyon tudok, folyamatosan kattog az agyam. Nem akarom újra vagdosni magam, de az öngyilkosság mellet, azon is egy csomót gondolkozok, hogy hogyan bánthatnám magam. Hogyan másszak ki ebből? Van hobbim, szoktam olvasni, és rajzolni, de már ezek se terelik el a gondolataimat. Nem bírom tovább.

2016. szept. 3. 20:50
 1/3 anonim válasza:

Szia!


Ahogy te is írtad, a hangulatunk mindig változik, hullámzik, ez normális. Ami fontos, hogy tudatosítsd magadban, hogy ha épp hullámvölgyben is vagy, az sosem tart örökké!


Én azt ajánlanám, hogy csatlakozz egy közösséghez. Tartozz valahová! Ez mindig rengeteg energiát és motivációt ad. Lépj be egy sportcsapatba, művész körbe, tánccsoportba, vagy akár egy önfejlesztő társaságba. Ami tetszik, és ami van a közeledben! Ha nincs semmi, legyen egy online csoport! A lényeg, hogy találj egy közösséget, ahol megláthatod, hogy az emberek kedvesek, és szívesen látnak, bármilyen is vagy! Mert ez az igazság.


Kivételek persze vannak... ha pl. otthon ilyen rossz neked, akkor (nem tudom hány éves vagy, ill. van-e erre lehetőséged) esetleg elköltözhetnél egy rokonhoz, baráthoz? Általában az emberek nagyon megértőek és segítőkészek, ha őszintén beszélsz velük, és segítséget kérsz. Ne szégyelld amilyen vagy, mert semmi rosszat nem csináltál!


És az utolsó tanács... kezdj el meditálni! Hihetetlenül hasznos fog lenni, segít elcsendesíteni a gondolataidat, stabilizálja a hangulatodat, és talán még válaszokat is kapsz arra, hogy pl. mi a rosszullétednek a valódi oka, és mire lenne szükséged, hogy jobban legyél!


(Régen, már lassan 10 éve megígértem magamnak, hogy bármi történjék, soha nem adom fel. Egy hasonlót ajánlok neked is :) Sok sikert!)

2016. szept. 3. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
A problémát nem fogja megszűntetni, de menj el pszichiáterhez! Ha már így érzed magad, akkor muszáj.
2016. szept. 3. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod! Sajnos arra nincs lehetőségem hogy elköltözzek, még tanulok.(középiskola) Ki fogom próbálni a meditálást. Az apukám nem engedi, hogy sportoljak, vagy elmenjek valahová... Rokonaimmal, meg nem vagyok annyira jóban, hogy befogadjanak. Valahogy mindig vissza esek ebbe az állapotba, hogy nem akarok élni...
2016. szept. 3. 23:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!