Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miert tortenik ennyi negativ,...

Miert tortenik ennyi negativ, ennyi rossz dolog velem? Annyira megvisel, pedig nem nagy dolgok?

Figyelt kérdés

Annyira nem nagy dolgokra kell gondolni, megprobalom peldakkal illusztralni. Tavaly aprilisban kezdodott az egesz, akkor lett egy uj kapcsolatom. Parom novere teljes mertekben szamot tartott a mi tamogatasunkra, figyelmunkre, az anyjaval uzengetett nekunk, hogy uj szekreny, uj kisagy kellene neki, elromlott ez, vigyuk el ide-oda, stb. Ezzel kapcsolatban nagyon sok vitank volt a parommal, ami ma is kihat a kapcsolatunkra. Ezutan a nav-val is meggyult a bajom, ellenoriztek a cegemet, egy honapon keresztul merhetetlen ideget nyeltem be, folyamatosan ugy ereztem, ki akarjak rantani a talajt a labam alol, veszelyben az egzisztenciam, a megelhetesem. Ezek utan uj ceget is alapitottam (mas teruleten), az indulas baromi nehez volt, docog a mai napig, rengeteg munkam van benne es ugy erzem, nem fizetodik ki. Folyamatosan erkezik egy-egy kotekedo partner, akik a megallapodasainkat egyoldaluan athagva probalnak minket lehuzni. Mivel ezen a reszen enyem egyedul a felelosseg, teljesen kivagyok idegileg ezek miatt is.

Igy erzem, egy masfel eve bekerultem valami szar negativ-spiralba, ahonnan nem birok kikecmeregni! Hiaba jogazok, lazitok, szedem a lesz.rom tablettat, ignoralok, pozitiv gondolkodas, hat egy ideig, aztan a legvaratlanabb pillanatban jon valami.

Most mar heti szintem 1-2 alkalommal tuti. Ilyenkor ugy erzem, nem kapok levegot, olyan merteku stresszbe kerulok. Egyszeruen nem tudom, mit tehetnek?

Masok mit tennenek? Koszonom, aki elolvasta es probal segiteni!


2016. szept. 6. 17:23
 1/3 A kérdező kommentje:

Raadaasul ennek hatasara rendkivul gyanakvova, cinikussa es pokhendive valtam. Minden emberben mar a rosszat latom meg, illetve azt furkeszem, neki mi a szar az eleteben ha van olyan, az megnyugtat, mondhatni karorvendo vagyok. Utalom ezt az erzest!

Paranoias tuneteim is elojottek, paromra ok nelkul "ratamadok" szavakkal, velt serelmek eseten is. O is nehezen birja mar.

Egyszeruen ugy erzem, hogy nem vagyok alkalmas semmire, a cegem is felesleges, en meg nem erdemlem meg azt az eletszinvonalat, amit ezaltal sajat erobol elerek.

2016. szept. 6. 17:43
 2/3 anonim ***** válasza:

A psziché szempontjából nem az a fontos, hogy mi történik, hanem az, hogy miként éled meg. Relaxációval kialakítható a stressz rezisztencia, és nyugodtan helyesebben tudsz reagálni a kihívásokra.

https://www.youtube.com/watch?v=EfMA04nU2Fo

2016. szept. 6. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
kipróbálom, köszönöm!
2016. szept. 7. 13:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!