Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Frontintól lehet epilepsziás...

Frontintól lehet epilepsziás rohamom, vagy beszédzavarom?

Figyelt kérdés
0.25- ös frontint kaptam pánikbetegségre, de jobban félek ezektől a mellékhatásoktól lassan mint a pániktól. Vagy ezek csak extrém esetben nagy dózisoknál vannak, ritkán? Nem merem bevenni, ugyanott vagyok mintha nem kaptam volna semmit...
2016. szept. 13. 09:24
 1/6 anonim ***** válasza:

A Frontin-kezelés megszakításakor jelentkező hatások:

A kezelést nem szabad hirtelen megszakítani, hanem az orvos irányításával fokozatosan kell abbahagyni. A Frontin kezelés megszakításakor elvonási tünetek jelentkezhetnek köztük fejfájás, izomfájdalom, extrém szorongás, feszültség, nyugtalanság, zavartság, ingerlékenység és álmatlanság. Súlyos esetben a következő tünetek jelentkezhetnek: realitásérzék elvesztése, személyiségvesztés, rendkívül érzékeny hallás, zsibbadtság és bizsergő érzés a végtagokban, fokozott érzékenység fényre, zajokra, és a fizikai kontaktusra, hallucináció vagy epilepsziás görcsök megjelenése. Kérjük, értesítse orvosát, ha ezeket a tüneteket észleli.

A kezelés hirtelen felfüggesztése a tünetek kiújulását vagy az állapot rosszabbodását eredményezheti.


Pszichés zavarok a Frontin szedése alatt:

A Frontin szedése során érezhet nyugtalanságot, ingerlékenységet, kialakulhat düh, aggresszív magatartás, téveszme, rémálmok, hallucináció, elmezavar, szokatlan magatartás. Ha ezeket a tüneteket észleli, kérjük, azonnal értesítse orvosát.

A Frontin szedése során emlékezetkiesés fordulhat elő a gyógyszer bevételét követő néhány órán belül.

Ismételt kezelések az altató-hatás elmaradását okozhatják.

A Frontin tabletta egyidejű bevétele étellel, itallal és alkohollal

Frontin szedés ideje alatt az alkohol fogyasztása tilos!

4. Lehetséges mellékhatások

Mint minden gyógyszer, így ez a gyógyszer is okozhat mellékhatásokat, amelyek azonban nem mindenkinél jelentkeznek.

A mellékhatások általában a kezelés kezdetén jelentkeznek, de a későbbiek folyamán vagy az adag csökkentésekor többnyire fokozatosan megszűnnek.

Nagyon gyakori mellékhatások (10-ből több, mint 1 beteget érint):

Szedáció/kábultság, aluszékonyság.


Gyakori mellékhatások (100-ból 1-10 beteget érint):

Étvágycsökkenés, zavart állapot, depresszió, tájékozódó képesség zavara, , járás-és egyensúlyzavarok, koordinációs zavarok, memóriakárosodás, elmosódott beszéd, figyelemzavar, kóros álmosság, illetve kórosan mély alvás (hiperszomnia), levertség, szédülés, fejfájás, ájulásérzet, homályos látás, székrekedés, szájszárazság, émelygés, kimerültség, ingerlékenység.


Nem gyakori mellékhatások (1000-ből 1-10 beteget érint):

Szorongás, álmatlanság, idegesség, feledékenység, remegés, izomgyengeség, testtömeg-változás, nemi vágy változása, megnövekedett prolaktinszint, mánia, hipománia, hallucináció, düh, agresszió, ellenséges magatartás, agitáció, , rendellenes gondolkodás, ingerlékenység, túlzott pszichomotoros aktivitás, rendellenes mozgások, emésztőrendszeri betegségek, kóros májműködés, sárgaság, bőrgyulladás, vizelet visszatartási és vizeletürítési zavarok, szexuális zavarok, menstruációs zavarok, szembelnyomás-fokozódás.

Nem ismert gyakoriságú mellékhatások (a rendelkezésre álló adatokból nem állapítható meg): Autonóm (az akaratlan működéseket szabályozó) idegrendszeri zavarok, májgyulladás (hepatitisz), duzzanat az arcon és a végtagokban.

A gyógyszer szedése (még terápiás dózisokban is) fizikai függőség kialakulását eredményezheti.

Ha Önnél bármilyen mellékhatás jelentkezik, tájékoztassa kezelőorvosát, gyógyszerészét vagy a szakszemélyzetet. Ez a betegtájékoztatóban fel nem sorolt bármilyen lehetséges mellékhatásra is vonatkozik.

2016. szept. 13. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A 0,25mg az lófütty, ergo vagy nem lesz elég, vagy nem is vagy igazából pánikos.
2016. szept. 13. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Benne van amit kerestél!??
2016. szept. 13. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Igen ez a leírás(1 komment) van a gyógyszer csomagolásán, benne is van hogy súlyos esetekben ha valaki sokáig szedi és hirtelen leáll akkor lehetnek ezek a mellékhatások, én csak arra lettem volna kíváncsi hogy egy egy szem miatt, alkalmanként beszedve, ilyen kis adagban is van e ilyen veszély.... De ezek szerint nincs
2016. szept. 14. 07:43
 5/6 A kérdező kommentje:
Tegnap bevettem egyet, hogy milyen, az első negyed órában nagyon enyhén mintha bedugult volna a fülem, de ez szerintem lehet attól hogy esetleg ahogy megnyugtatott lejjebb ment a vérnyomásom vagy a pulzusom, vagy ilyesmi.... Azon kívül enyhén megnyugtatott, semmi extra
2016. szept. 14. 07:50
 6/6 anonim ***** válasza:

0.25 Frontin az semmi. Ettol se epilepszia rohamod semmi bajod nem lesz. Hozzateszem epilepsziasan szedtem egy ideig almatlansagra. Max egy kicsit hamarabb elalszol de mivel panikbetegsegre fogod szedni valszin pulzus csokkentesere irtak fel nyugtatojent. Gaz h baromira hozza tud szokni a szervezet. Persze kb 1 ev eseten

En mondjuk 3 honapig szedtem kb de 1 honapig ha ert vmit.

2017. febr. 11. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!