Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hipohonder vagyok és félek...

Hipohonder vagyok és félek Paks közelébe menni az atomerőmű miatt, pedig tudom, hogy félelmem szélsőséges és alaptalan, mit tegyek? 23F

Figyelt kérdés

Hipohonder vagyok, de már sokkal jobban érzem magam, mint néhány évvel ezelőtt. Akkor folyamatosan rémálmaim voltak, gyakorlatilag a szobámba zárkóztam, féltem az emberektől szélsőséges mértékben, mert az iskolában sokat bántottak és ez megnyomoritott lelkileg. A sulinak már vége van 4 éve és kezdek megnyugodni, igaz, a baj még olyan 30 százalékban jelen van. Pszicholúgus is kezelt engem évekig.


Volt olyan időszak is, amikor féltem enni, brutálisan le voltam fogyva, veszélyesen, hánytam is. Ennek már vége, igaz, csak Bio kaját, magokat, zöldségeket, gyümölcsöket, tojást, halat, csirkét, kenyeret, gabonát, szóját stb... Tudok enni most is.


A baj az, hogy félek Paks közelébe menni, az atomerőmű miatt. Tudom, hogy félelmem nem normális, de félek, hogy ha a város közelébe megyek, sugárzás ér engem. Dunakeszin élek, tehát Hazánk északi részében, a cél pedig, ahova mennem kellene, Dávod. Paks tehát útba esik.


Azért kellene Dávod-ra mennem, mert egyik rokonom él ott és nagyon szeretné, ha mostantól sűrűn, 2 hetente meglátogatnám őt. Eddig mindig lemondtam a dolgot és valójában félek megmondani neki igazi indokom...


Mit tegyek? Félelmem nem normális és alaptalan, igaz? Attól, hogy utazok és Paks útbaesik, nem lesz semmi gondom, igaz? Alapból, már nem rettegek az utazástól, Budapestre, a Balaton környékére, a Mátra térségébe pl szívesen elmegyek.


2016. szept. 17. 08:59
 1/6 anonim ***** válasza:

Igen, nem normális és alaptalan. Nem lesz semmi gondod.

1. Menj kerülő úton (pl. Kecskemét-Szeged-Dávod)!

2. Menj újra pszichológushoz!

2016. szept. 17. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Vagyél egy Geiger számlálót, 20ért már kapni ebayen.
2016. szept. 17. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:

Szia! A te eseted elég durva, de nem tehetsz róla nagyon sok embernek van ilyen problémája (nekem is volt/néha még van is). Ez a mai világban azért alakult ki mert ezzel tömik a fejünket, a hírekben az interneten mindenhol. Ha már fáj valamid akkor menny el orvoshoz mert akár rákos is lehetsz. Undorító!


Mindenesetre meg kell próbálnod ezen túl lépni, 5éve kórházba kerültem utána kezdtem el rettegni mert nem találtak semmit, az idegességre és a stresszre fogták a rosszul léteimet.

Voltam természetgyógyásznál ő is sokat segített.

DE ami a legfontosabb, engedd el magadban ezt az érzést. Minél több dolgon túl leszel amitől félsz egyre erősebb leszel. Pl Paks, gondolj az ott és a környéken élő emberekre. Nekik sincs semmi bajuk és neked sem lesz :)

Gyűrd le a félelmed, és meglátod jobban leszel! Le kell győznöd a félelmeid.


A másik pedig, nézz magadba és gondolkodj el ezen kívül milyen problémád van? És gondolj arra, hogy másnak milyen élete van. Környezetedben is biztos élnek rászoruló emberek esetleg nagyon beteg gyerekek. Ők mit érezhetnek, és a szüleik ? Az ő gondjaikhoz képest a miénk semmi :)

Segít ha átértékeled a problémáidat és rá jössz hogy nem is olyan nagy gondok ezek.


Ami még nekem sokat segített, elmentem menhelyre segíteni etetni sétáltatni vittem nekik mindig ennivalót ami éppen itthon maradt. Jól esett segíteni. Kórházba is vittem be gyerekeknek megunt játékokat ruhákat. Sokkal jobban éreztem magam utánna! Ami még nekem sokat segített, elmentem menhelyre segíteni etetni sétáltatni vittem nekik mindig ennivalót ami éppen itthon maradt. Jól esett segíteni. Próbáld ki te is, ne félj sikerülni fog! :)

2016. szept. 17. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

És mi a helyzet azzal, aki látogatóba megy az atomerőműbe? És azokkal, akik ott dolgoznak? Én még kiürült uránkapszulát is kaptam onnan valakitől, az se sugárzott. :) A paksi atomerőmű ráadásul világviszonylatban is nagyon biztonságos, amíg a Duna folyik, addig nem igazán tud "robbanni" (leolvadni). Furcsa, hogy ettől így parázol, nem is éltél még, mikor Csernobil történt.

Szerintem elkerülő út helyett inkább menj, legyél bátor, nézz szembe a félelemmel. Segít, ha van melletted valaki, aki tud az irracionális félelmedről, mert akkor önkéntelenül is egy kicsit az ő szemén át is látod a helyzetet, és egy kicsit kínosan komikussá válik az egész.

2016. szept. 17. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Költözz Sopronba.
2016. szept. 17. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Pakson nőttem fel,és nincs semmi bajom. És a rokonaim,ismerőseim sem betegebbek,mint pl az emberek Győrben. Valóban alaptalan a félelmed. Igaza van az előttem szólóknak,nézz szembe a félelmeddel,vagy kerüld el Paksot. Pszichológiai segítség mindenképp jól jönne,a többi problémád miatt is.
2016. szept. 17. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!