Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez nevezhető depressziónak,...

Ez nevezhető depressziónak, vagy legalábbis közel áll hozzá?

Figyelt kérdés

Idén kezdtem a gimnáziumi éveimet, ami egyet jelent a temérdek új arccal, érzéssel. Sosem voltam beszédes, illetve társasági ember, mert valahogy sosem találtam a helyem emberek között...

Sokszor nem merek a barátaim előtt sem hozzászólni egy témához, mert félek, valami rosszat mondok. Olyan, mintha szégyellném azt, aki vagyok. Minden áron meg akarom mutatni, hogy én is vagyok olyan jó, szerethető, mint a többi iskolatársam, de valahogy mindig "rámunnak" addigra, amíg teljesen megnyílnék. Elfordulnak tőlem, átnéznek rajtam, csak azért, mert nem vicces minden második mondatom.

Ritkán van olyan, amikor nap végén nem a sötét szobámra, a gitáromra, és a zenére vágyom. Úgy érzem, senki nem akar igazán megismerni, így görcsbe rándul a gyomrom, ha valaki egyáltalán hozzámszól, mert a késztetés, miszerint bizonyítani akarom az igazam, túl soknak bizonyul elsőre.


15/L


2016. szept. 23. 18:52
 1/3 anonim ***** válasza:
Enyhe pánik, majd elmúlik. Úgy tűnik művészlélek vagy és nem vagy velük egy hullámhosszon. Hasonló (zenei) érdeklődésűekkel több dologról tudnátok beszélni.
2016. szept. 23. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ez nem depresszió..tini vagy, útkereső
2016. szept. 23. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ennek semmi köze a depresszióhoz. Egy kis egógörcs, bizonyítási vágy, beilleszkedési nehézség, elfogadási szorongás, önértékelési zavar... nehéz dolog kamasznak lenni.
2016. szept. 23. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!